Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu: Merkez Bankası'nın saat gibi çalıştığını göreceksiniz

Kılıçdaroğlu: Merkez Bankası’nın saat gibi çalıştığını göreceksiniz

Merkez Bankası ziyaretinin ardından başlayan tartışmalar sürerken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında önemli açıklamalar yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şu şekilde:

Bütün arkadaşlarımın bilmesini isterim. Türkiye’nin bir değişime, dönüşüme ihtiyacı var. Beraber olacağız, birlikte olacağız. Engel çıkarabilirler ama inançla, kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz aydınlık, güzel, huzurlu Türkiye’yi yeniden inşa edinceye kadar.

Savunma Sanayi’mizin çok önemli bir ismi Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine, sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

Sami Kohen hepimizi dış politikayı büyük ölçüde onun kaleminden analiz ettik. Duayen bir gazeteciydi. Basın camiamıza baş sağlığı diliyorum.

CHP Grubu’ndan bütün Azerbaycan’a sevgi, saygı gönderiyor Bağımsızlık Gününüzü kutluyoruz. Bugün Muhtarlık Günü aynı zamanda onlar sarayın kamu görevlisi değil, milletin kamu görevlisi olacaktır bizim iktidarımızda.

17 Ekim Astsubaylar Günü. Zor koşullarda görev yaptıklarını biliyoruz. Yeri geldiğinde teröre karşı en acımasız mücadeleyi verdiklerini biliyoruz. Üç temel sorunları var. Göreve başlama dereceleri haksızlık içeriyor. 9’a 1’den başlıyor. Bunun giderilmesini istiyorlar. Bunlar gideremediler söz veriyorum milletin iktidarında çözülecek. Tazminat sorunları var, bunun da giderilmesi lazım. Devri iktidarımızda bu üçünün nasıl çözüldüğünü göreceksiniz, söz veriyorum.

8 Haziran 2018’de sayın Erdoğan, Kayseri Komando Tugayı’nda bir iftar yemeği veriyor. Müjde ile başlıyor hayırlı olsun diye bitiyor. Ne müjde var ne hayırlı olsun var. Ben söyleyeyim belki kulağına gider. Kılıçdaroğlu yapmadan belki ben yapayım der, yaptıracağım ona.

Kamuda çalışan 530 bin civarında sözleşmeli personel var. Bunlar diğer memurlar gibi KPSS ile giriyorlar. Aynı iş yerinde beraber çalışıyorlar ama kadrolu memurların sahip oldukları haklara sahip değiller. Bunların da sorunları var.

Merkez Bankası’nın saat gibi çalıştığını göreceksiniz. Göreceksiniz sıcak siyasetin müdahale etmediğini.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri