Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu: Milletin sırtından devleti soyanlar var

Kılıçdaroğlu: Milletin sırtından devleti soyanlar var

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'daki kanaat önderleri buluşmasında "Milletin sırtından devleti soyanlar var" sözleriyle hükümeti hedef aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’daki kanaat önderleri buluşmasında “Milletin sırtından devleti soyanlar var” sözleriyle hükümeti hedef aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’daki kanaat önderleri, muhtarlar ve STK temsilcileri buluşmasında konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından satır başları şöyle:

“Bütün ekonominin üretime dönük olması lazım. Bunu yapmazsanız işsizliği toplumun önüne koymuş olursunuz.

Güçlü bir sosyal devlet inşa etmek zorundayız. Sosyal devlet, fakirin fukaranın yanında olur. Hiç kimse aç ve açıkta kalmasın. Dış politikayı barış üzerine inşa etmek zorundasın, kavga üzerine değil. Mülteci sorununu çözmeye kararlıyım. En geç 2 yıl içinde evlerini, hastanelerini, okullarını yapacağız ve diyeceğiz ‘Al kardeşim ülkende evini yaptık.’ Esad ile görüşeceğiz. Mülteci olarak Türkiye’de olup, sizin topraklarınıza gelenlerin burnu bile kanamayacak diyeceğiz. Herkes kendi ülkesinde huzur içinde olmasını sağlayacağız.

İktidar olursak ilk 6 ayda milleti rahatlatacağız. Pandemi döneminde esnaf büyük sıkıntılar çekti. Tüm faizleri sileceğiz, ana parayı da makul şekilde taksite bağlayacağız.

Süleyman Şah Türbesi’nin sahibi biziz. Türbeyi kaçırdık, toprağımızı da terk ettik. Cumhuriyet tarihinde ilktir. toprağımızı terör örgütüne teslim edip kaçtık. Allah nasip ederse Süleyman Şah Türbesi’ni oraya götüreceğiz ve bayrağımızı oraya dikeceğiz.

Bu milletin sırtından devleti soyanlar var. Milyarlarca dolar bu milleti soyan bir ekip var. Biz bunlara 5’li çete diyoruz. ‘Milletin cebinden 5 kuruş çıkmayacak’ diyorlardı, şimdi milletin cebinden milyarlarca dolar çıkıyor. Artık bu soygun dönemine son vereceğiz.

Devleti temiz yöneteceğiz. 5 yıl içinde Türkiye farklı bir Türkiye olacak. 5 yıl içinde mülteci, sığınmacı sorunlarının tamamını çözeceğiz. Türkiye’de yatırımı da dengeli dağıtmak zorundasınız. Devleti yönetmek sıradan bir olay değildir. Dış politikayı da milli yapacağız. Dış politikada iktidar ve muhalefet olmaz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri