Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısından seslendi: Şehir Üniversitesi'ni Ahmet Davutoğlu'ndan intikam almak için...

Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısından seslendi: Şehir Üniversitesi’ni Ahmet Davutoğlu’ndan intikam almak için kapattılar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dünkü Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası partisinin grubunda konuştu. Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasını eleştiren Kılıçdaroğlu, “İntikam almak için üniversiteyi kapattılar. Kimden? Sayın Ahmet Davutoğlu’ndan. Devlet kin ve öfkeyle yönetilmez” dedi.

Davutoğlu’ndan intikam almak için!

CHP lideri, “Bu üniversite neden kapatıldı? Maltepe’de çok güzel bir alanı vardı. Pırıl pırıl öğrenciler, dinamik, her görüşten akademisyenler vardı. Göz kamaştıran bir üniversite durumundaydı, genç bir üniversiteydi. Ama intikam almak için üniversiteyi kapattılar. Kimden? Sayın Ahmet Davutoğlu’ndan. Niçin ayrıldın? Niçin hak hukuk diyorsun, niçin adalet diyorsun, niçin üniversite diyorsun? Bu nedenle kapatıldı orası” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Devlet kin ile yönetilmez. Devleti kinle yönetirseniz, yıpratırsınız. Devlette adalet olması lazım. Hak olması lazım. Hukuk olması lazım. Siz bugüne kadar pek çok üniversiteye yardım yaptınız. Yardım yaptığınız hiçbir üniversiteye biz CHP olarak çıkıp ‘Neden yardım yaptınız?’ demedik. Bilime, teknolojiye, insana yatırım yapıyorsanız buna karşı çıkmadık.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri