Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu seçimin startını bugün verdi! İlk miting Mersin'de

Kılıçdaroğlu seçimin startını bugün verdi! İlk miting Mersin’de

Önceki gün Davutoğlu ile yaptığı görüşmesinin ardından seçim çağrısı yapan Kemal Kılıçdaroğlu, bugün de ilk mitingin adresini açıkladı.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ile doların yükselmesinden sonra bir araya gelip ‘Erken değil hemen seçim’ çağrısı yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu meydanlara iniyor. Kılıçdaroğlu, ‘Milletimizin sesini dinlemek üzere ‘Haydi meydana’ diyorum. İlk mitingimiz Mersin’de” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ey Şahıs, ey ucube rejim, ey yarı cahil kadrolar, ey bu ucube koalisyonun dilini yutmuş küçük ortağı, bellidir ki sizde akıl galip gelmeyecek. Anayasamızın bize tanıdığı hakları kullanarak, milletimizin sesini dinlemek üzere ‘Haydi meydana’ diyorum. İlk mitingimiz Mersin’de” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, “Mutfaklarımızda büyük bir yangın var. Marketlerde karne uygulamaları başladı. Esnafımız satacak mal bulamıyor” diyerek miting startını verdiklerini açıkladı. Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar şöyle:

“Kifayetsiz Erdoğan’ın iktisadi temellerden tamamen uzak ekonomi yönetimi liyakatsiz bürokratlar ile birleşince, ülke kaosa sürüklendi. Türk lirası serbest düşüşe geçti. Mutfaklarımızda büyük bir yangın var. Marketlerde karne uygulamaları başladı. Esnafımız satacak mal bulamıyor.

Şahıs ve şürekâsı açık ve net söylüyorlar: ‘Ülkeyi o kadar fakirleştireceğiz ki yurt dışından gelenler çok ucuza insanımızın emeğini sömürebilecek.’ Ülkenin geleceği ile ilgili tek vaatleri sömürülmenizdir. Satacak bir şey kalmayınca, fakirliğimizi satmaya karar verdiler.

Ey Şahıs, ey ucube rejim, ey yarı cahil kadrolar, ey bu ucube koalisyonun dilini yutmuş küçük ortağı, bellidir ki sizde akıl galip gelmeyecek. Anayasamızın bize tanıdığı hakları kullanarak, milletimizin sesini dinlemek üzere ‘Haydi meydana’ diyorum. İlk mitingimiz Mersin’de!”

‘HEMEN SEÇİM’ ÇAĞRISI YAPMIŞLARDI

Döviz kurundaki ani yükselişin ardından Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu dün liderler turu başlatmıştı. İlk durağı CHP Genel Merkezi olan Davutoğlu burada Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte ortak açıklama yaptı. Dolardaki sert artışın servet transferi riski doğurduğuna dikkat çeken Davutoğlu, “Erken değil hemen seçim” çağrısında bulunmuştu. Kılıçdaroğlu da yaptığı açıklamada, Bahçeli’ye seslenerek “Yüreğinde bir damla devlet, millet sevgisi varsa ülkeyi erken seçime götür” dedi.

Kılıçdaroğlu, sözlerini ise şöyle sürdürdü:

Türkiye’yi bu karanlık kuyudan kesinlikle çıkarmalıyız. Çözüm? Çözümü var. Akıl, mantık, birikim var. Cumhuriyetin bütün deneyimleri var. Bütün bunlar örnek alınarak buradan çıkılabilir. İkincisi, seçim. Millete niye güvenmiyorsunuz? Millet bir daha sizi seçerse dönüp dersiniz ki ‘Ey Kılıçdaroğlu, sen söyledin seçime gittik bir daha seçtiler.’ Oturur gururlanırsın. Neden kaçıyorsun? Türkiye en temel krizlerinden birini yaşıyor ve Türkiye yöneltilmiyor, suçu dış güçlere atıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti devleti bu kadar zayıf mı?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri