Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu seçimini açıkladı

Kılıçdaroğlu seçimini açıkladı

Millet İttifakının cumhurbaşkanı adayının kim olacağı hala tartışılırken Kemal Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gündem Özel programında Taha Akyol ve Elif Çakır’ın sorularını yanıtladı.

KARAR TV’de Gündem Özel programına konuk olan CHP lideri Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı İmamoğlu ile ABB Başkanı Yavaş’ın Cumhurbaşkanlığı için aday gösterilip gösterilmeyeceğine ilişkin kararını açıkladı. Kılıçdaroğlu, “Belediye başkanlarımızın görevlerine devam etmelerini istiyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı için belediye başkanlarını aday gösterip göstermeyeceğine ilişkin konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’yla ilgili “Belediye başkanları aday olabilir mi? Yoksa görevlerine devam etsin mi?” sorusuna yanıt veren Kılıçdaroğlu şu sözleri kaydetti:

“Belediye başkanlarımızın görevlerine devam etmelerini istiyorum. Nedeni de şu: Öncelikle belediye meclislerinde çoğunluğumuz yok. Çoğunluğun olmadığı yerde belediye başkanını başka bir partiye teslim etmek demek. O zaman İstanbullu bize ne diyecek, Ankaralı bize ne diyecek. O bağlamda kafamda soru işaretleri var. Önce bir bulundukları kentin güvenini kazansınlar. Arkadan Türkiye’nin güvenini kazansınlar. Önlerinde bir zaman dilimi var. O zaman dilimi içinde çalışırlar, deneyim kazanırlar, kendilerini gösterirler. O çerçevede görevlerine devam etmelerini istiyorum.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri