Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu: Şehir Üniversitesi'ni susturmak, ele geçirmek istiyorlar. Yazıktır, günahtır

Kılıçdaroğlu: Şehir Üniversitesi’ni susturmak, ele geçirmek istiyorlar. Yazıktır, günahtır

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ardından bir başka genel başkan daha Şehir Üniversitesi’ne çektirilen eziyeti gündemine aldı. CHP’nin bugün bir numaralı gündem maddesi Halkbank eliyle çökertilmeye çalışılan İstanbul Şehir Üniversitesi’ydi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şehir Üniversitesi ile ilgili “Banka aracılığıyla üniversiteyi susturmak, ele geçirmek istiyorlar. Yazıktır.” dedi.

CHP grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Şehir Üniversitesi ile Halkbank arasında krize dönüşen, binlerce öğretim üyesi ile öğrenciyi de mağdur eden ‘kredi davası’ ve üniversitenin tüm mal varlıklarına Halkbank tarafından tedbir konulması kararına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Banka aracılığıyla üniversiteyi susturmak ve ele geçirmek istiyorlar. Hacizler uyguluyorlar. Yapmayın arkadaşlar, yazıktır, günahtır. Bu üniversite saygın bir üniversite.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, İstanbul Şehir Üniversitesi’nin tüm mal varlıklarına Halkbank tarafından tedbir konulması kararını sert sözlerle eleştirdi.

Kılıçdaroğlu: YÖK üniversiteyi başkalarına tahsis etsin diye…

Halkbanka’sı eliyle Şehir Üniversitesi’nin ele geçirilmeye çalışıldığını belirten CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

Şehir Üniversitesi, bir yer verildi kendisine. Orayı gayet güzel donattılar. Mimari bütün özellikleri korudular. Büyük binalar yapmadılar. 2019 üniversite memnuniyet araştırmasında 14. sırada. Vakıf üniversiteleri arasında 8. sırada. Şimdi, banka haciz uyguluyor. Oradaki akademisyenler aylıklarını alamıyorlar. Öğrenciler var orada, başarılı bir üniversite. Her siyasal görüşten de akademisyen var. Normaldir zaten bu. İki arkadaşımı görevlendirdim, gidip bakın bu üniversitenin durumu diye. Ciddi bir haksızlık var. Banka aracılığıyla üniversiteyi susturmak, ele geçirmek istiyorlar. Yapmayın.Yazıktır günahtır. Niye kapatıyorsunuz? Hangi gerekçe ile kapatmaya yelteniyorsunuz. Sıradan bir üniversite bile kapatılmaz ki bu üniversite saygın bir üniversite. YÖK burayı başka birilerine tahsis etsin diye, bu kabul edilemez. Asla ve asla doğru değildir. Önümüzdeki günlerde bu konu üzerine gideceğiz. Bu bizim görevimizdir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz