Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu: Yeni partilerin seçime girmesinin engellenmesi ile ilgili çalışmalar yapıldığını biliyoruz

Kılıçdaroğlu: Yeni partilerin seçime girmesinin engellenmesi ile ilgili çalışmalar yapıldığını biliyoruz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Karar TV yayınında konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Karar TV’nin canlı yayınında, gazeteciler Taha Akyol ve Elif Çakır’ın sorularını yanıtlayarak, gündeme dair çarpıcı değerlendirmeler yaptı.

Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile ortak paydaları olduğunu dile getirerek, “Pek çok evrensel kavramlar üzerinde ortaklaşıyoruz. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem gibi, devlette şeffaflık, yargı bağımsızlığı gibi…” ifadelerini kullandı.  

Erken seçim iddiaları üzerine de konuşan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Yürütme organı yasama organı hesap vermeli bunu yaptığınız andan itibaren işler yoluna girer. Sistem kendi içerisinde bir tutarlılığa kavuşmuş olur. Sayın Babacan ve Sayın Davutoğlu ile ortak paydalarımız var. Pek çok evrensel kavramlar üzerinde ortaklaşıyoruz. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem gibi, devlette şeffaflık, yargı bağımsızlığı gibi. İki parti kuruluş aşamasında markada değeri olarak ortaya çıkmaları lazım. Belli bir zaman diliminde bunlar da gerçekleşir.

Zaman ne gösterir onu da göreceğiz. Şunu da biliyoruz. Seçim kanunu üzerinde çalışmalar yapılıyor. Millet İttifakı daha çok oy alsa da iktidarı nasıl koruruz kaygısı ile bir çalışma içerisinde olunduğunu biliyoruz. Yeni partilerin seçime girmesinin nasıl engelleyebilir ile ilgili çalışmalar yapıldığını da biliyoruz.  Ben halka rağmen nasıl burada kalırım arayışı. Biz bunu da aşacağız. Bu konuda bir şüphem yok.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri