Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu'na yönelik tehditleri nedeniyle Alaattin Çakıcı hakkında iddianame hazırlandı

Kılıçdaroğlu’na yönelik tehditleri nedeniyle Alaattin Çakıcı hakkında iddianame hazırlandı

Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Alattin Çakıcı hakkında iddianame hazırlandığını duyurdu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tehdit ifadeleri içeren mektubu nedeniyle soruşturma başlatılan Alaattin Çakıcı hakkında iddianame hazırlandı. Çakıcı hakkında CHP liderinin avukatları tarafından suç duyurusunda bulunulmuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, gelişmeyi sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Çakıcı hakkında, kamu görevlisine hakaret ve tehdit suçlamalarıyla iddianame hazırlandı. 

Ankara Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianamede, Çakıcı’nın, CHP liderine yönelik olarak, sosyal medya üzerinden paylaştığı mektuptaki ifadeleri yer aldı. İddianamede Çakıcı’nın bu sözler ile Kılıçdaroğlu’nu ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ ettiği belirtildi.  

Suç örgütü lideri suçundan hüküm giyen ve 16 yıl cezaevinde kalan, nisan ayında infaz düzenlemesiyle tahliye olan Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan bir mektubu sosyal medya hesabından yayınlamıştı. “Akıllı ol” gibi ifadelerin yer aldığı mektup sosyal medyada tartışma yaratmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, avukatı Celal Çelik aracılığıyla organize suç örgütü liderliğinden hüküm giymiş olan Alaattin Çakıcı hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu. Çakıcı’nın sosyal medyadaki ifadeleri suç duyurusunda yer aldı ve bunların suç unsuru oluşturduğu ifade edildi.

Çakıcı’nın ifadesi

Alaattin Çakıcı ise, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmayla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştı.

“Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili açmış olduğu dosyada ifademi verdim, artık birileri ne sayın devlet başkanımıza ne de sayın Bahçeli’ye Alaattin Çakıcı’yı neden koruyorsunuz diye, malum kişilerin gereksiz gündem yapmalarına gerek kalmamıştır. Artık yargı, bu dava ile ilgili soruşturmasını başlatmış, ifadem alınmıştır.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri