Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu'ndan cumhurbaşkanlığına adaylık açıklaması

Kılıçdaroğlu’ndan cumhurbaşkanlığına adaylık açıklaması

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın “Daha karşıma çıkaracak aday bile belirleyemediler” sözlerine cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün partisinin TBMM’deki grup toplantısında yaptığı konuşmada, muhalefet partilerine yüklendi. Muhalefete yönelik sert eleştirilerini dile getiren Erdoğan, CHP ve İYİ Parti’ye çok ağır sözler söyleyerek, “Daha karşımıza çıkaracak bir aday bile belirleyemediler” dedi.

Erdoğan’ın bu açıklamalarına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan açıklama geldi. Zonguldak Cumhuriyet Caddesi’nde yaptığı esnaf ziyaretinin ardından gündeme ilişkin soruları cevaplayan Kılıçdaroğlu, “Seçim tarihini belirlesin biz adayımızı belirleyeceğiz” dedi.

‘SEÇİM TARİHİNİ BELİRLESİN BİZ ADAYIMIZI BELİRLEYECEĞİZ’

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Seçim tarihini belirlesin biz adayımızı belirleyeceğiz. Hem seçim tarihini belirlemiyor hem kalkmış adayınız kim diyor. Adayımızın kim olduğunu açıklamamız için senin ‘Ben erken seçim istiyorum, sandığı getiriyorum Bay Kemal gel sen de oy kullan’ demesini bekliyoruz. Söylemiyor.”

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Dün partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan, “Sorsanız ülkenin yönetimine talipler. Daha ortada bunu yapacakları bir isim yok, program yok, vizyon yok. Güya bu zatın öncülüğünde 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı’na karşı bir ittifak kuruluyor. Daha bizim karşımıza çıkaracakları adayın kim olacağı konusunda anlaşamıyorlar. Yakında adliyelik olurlarsa şaşırmayın. Daha bu partinin içinde her gün bir yenisi çıkan taciz, tecavüz, hırsızlık vakalarını saymıyorum. Karşımızda neresinden tutarsınız tutun elinizde kalan bir CHP var” sözlerini kaydetmişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri