Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu ile ittifak açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu ile ittifak açıklaması

Millet ittifakı cephesinde yer alan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ahmet Davutoğlu önderliğinde kısa süre önce kurulan gelecek Partisi ile yeni ittifakların söz konusu olduğunu belirtti.

Yeni partilerle ittifak

Gazetelerin Ankara temsilcileriyle bir araya gelen CHP lideri, Türkiye’nin demokrasiden yana olanlar ve otoriter rejimden yana olanlar bağlamında ayrıştığını ifade ederek, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve parti kurmaya hazırlanan Ali Babacan’ın parlamenter demokrasiden yana oldukları açıklamasını yaptığını anımsattı. Kılıçdaroğlu, “Bu bizi memnun ediyor. Türkiye’nin geleceğine aynı pencereden bakıyoruz. A veya B partisinin iktidarından çok Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu bir rejimi ihya etmelidir. Demokrasiden yana olanların işbirliği yapmaları gerekir… Önce demokrasi üzerinde uzlaşacağız. Kişiler gelip geçicidir” dedi.

Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Davutoğlu ile bir kez görüştüğünü, Ali Babacanla hiç görüşmediğini, bir sağlık sorunu nedeniyle de eski Cumhubaşkanı Abdullah Gül ile telefonda görüştüğünü kaydetti.

Asgari ücret mesajı

Cumhuriyet’ten Sertaç Eş’in aktardığına göre Kılıçdaroğlu, açıklanan asgari ücretle ilgili, “asgari ücret aslında açlık sınırını belirleyen ücret haline geldi” değerlendirmesini yaptı. 

Yaşanan krizin faturasını emekli, memur, işçi, esnaf ve çiftçinin ödediğini belirten Kılıçdaroğlu, “Saray, çevresi, devletten dolar basında ihale ve garanti alanlar. Paralarını Londra’ya götürüp lüks villalar alanlar. Bunlar da kazananları. Saray kazananların arkasında duruyor. Yoksullardan elde ettiği tasarrufu, ödemesi gereken parayı kısarak eksik ödeyerek kaynakları bir şekilde bu tarafa aktarmış oluyor” diye konuştu.

Savunma sanayi vurgusu

Erdoğan ailesi ve çevresinin savunma sanayisini ele geçirdiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Erdoğan ailesi ve yakın çevresi ele geçirdi büyük ölçüde. Tank Palet Fabrikası da bunlardan birisidir” dedi. Kılıçdaroğlu, Tank Palet Fabrikası’nın kiralanacağının söylenmesine karşın Ethem Sancak’ın kira ödemeyeceğini söylediğine de dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, “Düşünün Erdoğan yalan söylüyor, Ethem sancak doğruyu söylüyor. Şu geldiğimiz hale bakın. Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan kişi toplumu aldatıp kandırıyor. Erdoğan da dönüp bana diyor ki Kılıçdaroğlu yalan söylüyor. Pes yani” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, Tank Palet Fabrikası’nın her aşamasını yakından takip ettiklerini de kaydetti.

Kılıçdaroğlu: Trump’ın damadı da temiz değil, Berat da temiz değil

ABD’nin son günlerde Erdoğan’ın mal varlığını gündeme getirmediğini belirten Kılıçdaroğlu, bunu “iki damat” arasındaki ilişkiye bağladı. Kılıçdaroğlu, “Bu ilişki de ABD’de bazı çevreler tarafından güçlü bir şekilde analiz ediliyor. Trump’ın damadı da temiz değil. Berat da temiz değil” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz