Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a çok sert 'beytülmal' çıkışı

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a çok sert ‘beytülmal’ çıkışı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a “Yolsuzluklarına karşı mücadele edeceğim” derken “Beytülmala el uzatılıyorsa kimse kusura bakmasın” ifadelerini kullandı.

Afrika ziyareti öncesinde, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bürokratlara yönelik çağrısını suç olarak değerlendirip “Bay Kemal’in heves ettiği vesayet günleri geride kaldı” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a CHP liderinden çok sert yanıt geldi. 

Çağrısını yineleyen Kılıçdaroğlu “Yolsuzluklarına karşı mücadele edeceğim” dedi. CHP lideri devamında ise “Yolsuzlukları savunanlara karşı mücadele edeceğim. Bunu en başta bilmesi gereken de Sayın Erdoğan’dır” dedi.

Kılıçdaroğlu, Anadolu Buluşması-Yerel Medya 2021 Çalıştayı’nda yaptığı konuşmasında, “Adaletten, haktan, hukuktan yanayım. Kanuna uyan, görevini yapan, vatandaşın hakkını koruyan herkesin benim başımın üstünde yeri var. Siyasi görüşü, kimliği ne olursa olsun. Ama beytülmala el uzatıyorsanız kimse kusura bakmasın” iadelerini kullandı. 

Beytülmal nedir?

Kelime anlamı “mal evi” olan beytülmal bir terim olarak devlete ait malların muhafaza edildiği fiziki mekânı ifade ettiği gibi devlete ait taşınır taşınmaz malların bütününü ve bunların idaresiyle ilgili hukuki durumu ifade etmektedir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri