Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Elektrik, doğalgaz parası ödemezsin. Bedava yaşıyorsun

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Elektrik, doğalgaz parası ödemezsin. Bedava yaşıyorsun

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında, markette alışverişe giden ve fiyatlara uygun diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldı.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

İktidar olunca en özgür şekilde eleştireceksiniz bizi. Sizin eleştirilerinizden ders çıkaracağız. Yeni haklara, özgürlüklere kavuşacaksınız. Aradığınız adaleti getireceğiz. Ankara’nın içini boşaltıyorlar. Şimdiden Merkez Bankası’nı nasıl taşıyacağız diye düşünüyorlar. Yoksulluğu bitireceğiz. AK Partiye MHP’ye oy verenlere sesleniyorum: Kirli bir siyaset var. Rüşvet alan siyasetçiler var. Neden siyaset aldığını bile soramıyorlar? Devleti yönetenlere topluma oy vermek zorunda.

AK Parti ve MHP’ye oy veren gençlere sesleniyorum: 2006-21 bu kararname neden çıkarılıyor? Uyuşturucu baronları için, uyuşturucu kaçakçılığı için çıkarılıyor. Baronların paralarının meşrulaştırıldığı, rüşvetlerin meşrulaştırıldığı bir yönetimi istiyor musunuz?

Erdoğan bedava yaşıyor

Şubat ayında 1 milyon, Mart ayında 4 milyon, Nisan ayında 5 milyon kişi faturalarını ödeyemedi. Bir insan keyfe keder elektrik parası ödememezlik yapar mı? Milletin gözünü boyamak için markete alışverişe gidiyor ‘fiyatlar gayet uygun diyor. sana göre tabi uygun sen elektrik, doğalgaz parası ödemezsin; sen bedava yaşıyor. Sen asgari ücretlinin nasıl geçindiğini biliyor musun? Açlık sınırı 3049 lira. Sen milleti mi kandırıyorsun? Sen fiyatların ne olduğunu bilmiyor musun? Ülkeyi ne hale getirdiğini bilmiyor musun?

AK Parti ve MHP’ye oy verenlere sesleniyorum: Senin mutfağını ne hale getirdiler? Sen bütün sıkıntılara rağmen vergi ödüyorsun onlar da alıp lobilere götürüyor. Bütün vatandaşlarımı bu hale getirenlere demokratik yollarla hesap soracağım. Bütün uzmanları, devletin elemanlarını çağırıp hesabını soracağız. Devletin bürokratik kademelerinden bütün hırsızları temizleyeceğim. Bunlar da artık anladılar gidiyorlar. En tepeden en aşağıya kadar. Madem ki gidiyoruz o zaman vurgunu vurup öyle gidelim diyorlar. Baronlara dokunamıyorlar bile hapishaneden çıkarıyorlar. Baronlar siyasetçileri satın almış durumda.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri