Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Katar sevdası gözlerini kararttı

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Katar sevdası gözlerini kararttı

CHP lideri, Tank Palet söylemlerine yeni bir çıkışla devam etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Genel Kurulu’nda 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2019 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi üzerinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, tank palet fabrikasının özelleştirilmesine ilişkin kararı okumadan imzaladığını öne sürerek “Katar sevdası gözlerini kararttı, öyle anlaşılıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Fabrikanın Katarlı yatırımcılara satışı gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil.” ifadesini kullandığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bu doğru çünkü bedava verildi. Bir kuruş bile alınmadı. O nedenle biz ‘Tank palet fabrikası peşkeş çekildi.’ diyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, söz konusu fabrikanın özelleştirilmesine ilişkin kararı okumadan imzaladığını da öne sürerek “Katar sevdası gözlerini kararttı, öyle anlaşılıyor.” sözlerini sarf etti.

Erdoğan’ın, bu konuda bütün vesikaları ortaya koymalarına rağmen ana muhalefetin bu konuyu gündeme getirdiğini belirttiğini aktaran Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın sözünü ettiği vesikaları görmediğini söyledi.

Bu konuda, iktidarın gizlediğini savunduğu ikinci kararnameyi kendisinin ortaya çıkardığını öne süren Kılıçdaroğlu, “Oradaki işçiler ‘Tank palet vatandır, vatan satılmaz.’ diyorlardı. O işçilerin tamamının, tank palet fabrikasına ve vatanlarına sahip çıktıkları için gözlerinden öpüyorum” diye konuştu.

Savunma Sanayii Başkanlığının “Altay tankı” üretimine ilişkin sosyal medyadan paylaşımda bulunduğunu da anlatan Kılıçdaroğlu, söz konusu üretimin gerçekleştirilmediğini belirtti.

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Nerede tank? 18 ay sonra teslim edilecekti. Bari bir oyuncak tank alsalardı. Bedava verdin, fabrika gitti. Bir de tank yok. 25 yıllığına bedava verdin. Hükümete şunu soruyorum; Şimdi Ethem Sancak dükkanlardan mal topluyor. Topladığı malları bir faturaya yazıyor, yüzde 25 kar koyuyor. Açıklasınlar. Ben faturaları biliyorum, bir örneği de bende. Neden dışardan mal alıyor? Veriyor oraya, yüzde 25 karını alıyor. ‘Bununla tank yapacağım.’ diyor. Nerede tank?”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri