Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu'ndan İnce'nin istifasına ilişkin ilk yorum

Kılıçdaroğlu’ndan İnce’nin istifasına ilişkin ilk yorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün partisinden istifa ettiğini açıklayan Muharrem İnce hakkında ilk kez konuştu

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’nin partiden istifasıyla ilgili olarak “CHP, Muharrem İnce 2018’de aday olduğunda nerdeyse şimdi de aynı yerde… Biz önümüze bakacağız” ifadelerini kullandı.

MYK toplantısında bazı kurmayların İnce’nin istifa açıklamasını gündeme getirmesi üzerine Kemal Kılıçdaroğlu “CHP, Muharrem İnce 2018’de aday olduğunda nerdeyse şimdi de aynı yerde. Biz önümüze bakacağız. Bizim gündemimiz Türkiye’nin gündemi yani işsizlik, ekonomi ve eğitim” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Muharrem İnce düzenlediği basın toplantısında, ”CHP artık bir tabeladan ibaret. Yolumu ayırıyorum” dedi. İnce bu açıklamadan yaklaşık 3 saat sonra e-devlet üzerinden CHP üyeliğinden istifa etti.

CHP eski milletvekili Muharrem İnce, düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. İnce, CHP ile yollarını ayırma gerekçelerini sıralayarak, “CHP’den bugün istifa edeceğim. Biraz sonra e-Devlet’ten istifa edeceğim. 42 yıllık bir emek var, gerekçesini de hafta içinde yazılı olarak göndereceğim” dedi.

İnce’nin basın toplantısının ardından e-devlet üzerinden CHP’den istifa ettiği öğrenildi. 

‘Muhalefeti bölme’ eleştirileri hakkındaki soruya yanıt veren İnce, “Bizim asla işimiz olmayacak tek bir yer var, o da Cumhur İttifakı. Bölmek için Cumhur İttifakı’nın yanına gitmek lazım” ifadelerini kullandı.

Bir sonraki basın toplantısının kurulacak partinin genel merkezinde olacağını söyleyen İnce, “Çok kısa süre içinde 60 ilde örgütleneceğiz” dedi. İnce, ayrıca, seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşısında ikinci tura kim kalırsa onu destekleyeceklerini söyledi. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri