Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu’ndan sonra Karamollaoğlu da konuştu: Telefon ve mekanlarımızın dinlendiğini düşünüyorum

Kılıçdaroğlu’ndan sonra Karamollaoğlu da konuştu: Telefon ve mekanlarımızın dinlendiğini düşünüyorum

Karamollaoğlu, dinleme iddiaları hakkında açıklamada bulundu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün yaptığı bir açıklamada “Benim, eşimin, çocuklarımın telefonlarının dinlendiğini gayet iyi biliyorum. Takip edildiğimi de gayet iyi biliyorum” diyerek şu sözleri kaydetmişti:

“Korumalarım gelinden gelen çabayı gösteriyorlar. Ciddi bir tehdit var tabii. Benden rahatsız olan ciddi bir kesim var. İktidar kanadı da bundan rahatsız. Hele hele şunu asla kabul etmiyorum. Ülkeyi yöneten birisi veya ona destek veren bir siyasal parti, çıkarı ya da tehdidi yeraltı dünyasından sağlayarak biz susturabiliriz arayışına giriyorsa orada demokrasi bitmiştir, insan hakları bitmiştir. Orada otoriter rejim daha da otoriter bir sürecin içine girmiştir anlamına gelir. Aksi bir şey duymak istemiyorum, söyleyeni de susturacağız, yeraltı dünyasını harekete geçireceğiz, onlar susturacaklar… Ama bu bizi korkutmaz, bir tane Kemal Kılıçdaroğlu yok ki, CHP’de on binlerce Kılıçdaroğlu var.”

TELEFONLARIMIZ DİNLENİYOR!

Katıldığı bir televizyon programında gündemi değerlendiren Temel Karamollaoğlu telefonların dinlendiği iddiası hakkında, “Bu konuda benim de bir inancım var. Telefonlarımızın ve bulunduğumuz mekanların dinlendiğini düşünüyorum. Ancak bizim gizleyecek bir durumumuz olmadığı için bundan rahatsız da değiliz. İstedikleri gibi dinleyebilirler, bu bizim için problem teşkil etmiyor.” diye konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise yaptığı açıklamada dinleme iddialara sert tepki göstermiş ve Kılıçdaroğlu’nu suç duyurusunda bulunmaya davet etmişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri