Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu'ndan yeni cumhurbaşkanlığına adaylık açıklaması

Kılıçdaroğlu’ndan yeni cumhurbaşkanlığına adaylık açıklaması

Habel Global’e yaptığı cumhurbaşkanlığına adaylık açıklamasının ardından Kılıçdaroğlu’ndan bugün yeni bir demeç daha geldi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hakkındaki adaylık açıklamalarına ilişkin, ”Parlamenter sistemini getirmek istediğimiz arkadaşlarımızla birlikte karar vereceğiz. Bugün bir temas olmadı” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Sanayi Odası’nı ziyareti öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Katıldığı televizyon programında Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusu ile ilgili yaptığı açıklamalar sorulan Kılıçdaroğlu, “Yeni bir şey değil aslında. İttifak, demokrasi konusunda birlikte mücadele ettiğimiz, güçlendirilmiş parlamenter sistemini getirmek istediğimiz arkadaşlarımızla birlikte karar vereceğiz. Bugün bir temas olmadı” dedi.

BAŞKANLAR HAKKINDA AÇIKLAMA

Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlarının adaylığına karşı olduğu iddiası da sorulan Kılıçdaroğlu, “Karşı değiliz, arkadaşlarımız şu anda çalışıyorlar, başarılı bir süreci İstanbul ve Ankara’ya yaşatıyorlar” yanıtını verdi.

NEBATİ’NİN AÇIKLAMALARINA TEPKİ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin açıklamalarının sorulması üzerine de Kılıçdaroğlu, “Talihsiz bir açıklama. Bakanlar ekonominin gidişini şahsileştirmezler. Kendi şahsi durumlarını, ekonomik pozisyonla bir tutmazlar. Dolayısıyla talihsiz bir açıklama” şeklinde konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri