Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu'ndan zam yapmayın çağrısı

Kılıçdaroğlu’ndan zam yapmayın çağrısı

Market sahiplerine birer mektup gönderen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu onlardan temel gıda ürünlerine zam yapmamalarını istedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu fiyat artışları nedeniyle zincir marketlere daha önce yaptığı zam yapılmaması çağrısını yineledi. Bu kez marketlerin yönetim kurulu başkanlarına mektup yazan Kemal Kılıçdaroğlu, 10 temel gıda ürününde bu kış zam yapılmamasını talep ederek marketlerin zararlarının kendi iktidarlarında karşılanacağını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu zincir marketlere temel gıdalarda zam yapmama çağrısını yineledi.

Kılıçdaroğlu “Güldük eğlendik… Şimdi Şahsın tuhaflıklarını bir kenara bırakalım ve gerçek işimize dönelim. Söz verdiğim gibi, market sahibi ve yöneticilerine gönderdiğim mektubu paylaşıyorum. Milletimi de şahit olmaya davet ediyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu mektubunda, un, yağ, süt, bulgur, makarna, mercimek, yumurta, peynir, tuz ve her ay bir çeşit sebzeye zam yapılmamasını istedi. Kılıçdaroğlu, “Bu talebin, sizden, bu ürünlerde açıkça zarar etmenizi istemek olduğunun farkındayım. Ancak bunu halkımız adına yapmak zorundayız” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu mektubunda şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik buhran, hepimizin malumudur. Özellikle temel gıda ürünlerine yapılan zamlar, hali hazırda alım gücü azalan milletimizi ekonomik olarak bir çıkmazın içine sokmaktadır. Bildiğiniz üzere, 20 Kasım 2021 günü, gıda sektörümüzün değerli paydaşları ile bir video konferans toplantısı gerçekleştirdik. Bu toplantıda, ekonomik buhran sürecinde hem sektörümüzü hem de halkımızı koruyacak tedbirler üzerinde konuştuk. Ardından gerçekleştirdiğim basın açıklamasında da hükümetin acilen atması gereken 6 adımı açıkladım. Değerli Sektör Yöneticisi, Söz konusu basın açıklamasında, halkımızı korumak adına, büyük marketlerden de bir talebim olduğunu ifade etmiş, “10 Hayatta Kalma Ürünü” için, kış aylarında zam yapılmamasını istemiştim. Bu ürünler: Un, yoğ, süt, bulgur, makarna, mercimek, yumurta, peynir, tuz ve her ay bir çeşit sebzedir. Bu talebin, sizden, bu ürünlerde açıkça zarar etmenizi istemek olduğunun farkındayım. Ancak bunu halkımız adına yapmak zorundayız. Ve bu mektup vesilesiyle bir kez daha vurgulamak isterim ki, sizden istediğim bu fedakarlıktan doğacak zararı, iktidara geldiğimizde karşılayacağız. Kara Kışı atlatabilmek adına, halkımız için bu adımı atacağınıza inanıyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri