Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu'nun yanındaki tek isim miydi?

Kılıçdaroğlu’nun yanındaki tek isim miydi?

Mevlüt Karakaya’nın Kılıçdaroğlu saldırısıyla ilgili bugün bir kez daha gündeme geldi. Bilindiği gibi Kemal Kılıçdaroğlu saldırıdan sonra ilk kez Devlet Bahçeli ile 23 Nisan resepsiyonunda bir araya gelmişti. Ancak Devlet Bahçeli tokalaştığı sırada Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘geçmiş olsun’ dememişti. Bu ‘geçmiş olsun’ meselesinin sorulduğu Devlet Bahçeli, “O sırada Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında hiçbir CHP’li yoktu. Yanında Mevlüt Karakaya vardı” dedi. Mevlüt Karakaya kimdir?

Bahçeli’nin Mevlüt Karakaya hakkındaki sözleri bu akşam Fox Ana Haber’de yeniden gündeme geldi. Fatih Portakal’ın sunduğu ana haberde Kemal Kılıçdaroğlu ile Bahçeli’nin tokalaştığı ancak MHP liderinin Kılıçdaroğlu’na ‘geçmiş olsun’ demediği görüntüler getirildi. Ardından da Bahçeli’nin 23 Nisan resepsiyonunda ‘neden geçmiş olun demediniz’ sorusuna verdiği yanıt. İşte Bahçeli’nin Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırıyla ilgili verdiği o yanıtta en dikkat çeken detay Mevlüt Karakaya’nın ismiydi. Mevlüt Karakaya MHP’nin eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayıydı.

Meclis’teki 23 Nisan Resepsiyonu’nda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kemal Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerini iletmemesine yönelik eleştirilere yanıt verdi.

Bahçeli: Yanında bir tek Mevlüt Karakaya vardı

Bir gazetecinin, “Siz neden geçmiş olsun demediniz?” sorusu üzerine Bahçeli, şunları kaydetti:

“Çünkü kendisini o meydanda koruyan, etrafındaki hiçbir CHP’linin olmadığı, hiçbir milletvekilinin bulunmadığı yerde yanında bulunan kişi (MHP Genel Başkan Yardımcısı) Mevlüt Karakaya’dır. En azından ona bir teşekkür etmesi lazım. Evdeki sandalyenin birisinde kendisi oturuyordu, birisinde de Mevlüt Karakaya oturuyordu. Nerede büyükşehir belediye başkanı? Nerede oradaki diğer grup temsilcileri? Tek bir Murat Emir (CHP Ankara Milletvekili) isminde bir kişi var. Bana göre en sadık adam o. Kemal Kılıçdaroğlu’nu yalnız bırakmayan tek kişi o. Bunları düşünmesi lazım. Sağa sola çatmamaları için bunları düşünmeleri lazım. Biz herhangi bir şekilde memnuniyet hissetmedik. Şimdi memnuniyet hissetmeyen birisinin gidip de geçmiş olsun demesinin ne anlamı var?” 

Mevlüt Karakaya kimdir?

2014 yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’den Ankara Büyükşehir belediye başkan adayı olan Karakaya seçimi Melih Gökçek ve Mansur Yavaş’ın gerisinde tamamladı. 21 Mart 2015 tarihinde yapılan Milliyetçi Hareket Partisi 11. Olağan Genel Kurulunda Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilmiş, akabinde yapılan Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası Başkanlık Divanı üyeliğine seçilerek Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini almıştır. TBMM XXV.ve XXVI. Dönem Adana milletvekilidir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz