Ana SayfaTürkiyeKim gidiyor, kim geliyor? Ankara kabine değişikliğine odaklandı

Kim gidiyor, kim geliyor? Ankara kabine değişikliğine odaklandı

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında, yapılacak olan kabine değişikliğiyle ilgili düşüncelerini paylaştı. Kimin bakan olacağından ya da hangi bakanın gideceğinden ziyade ilk önce güven verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cuma günü il başkanları toplantısında yapacağı konuşmanın önemli olduğuna dikkat çeken Abdulkadir Selvi, “Konuşmanın satır aralarından yeni dönemin ipuçlarını alacağız. Ardından Erdoğan’ın çıkacağı Anadolu gezisindeki üslup ve söylemi bize yeni dönemin kodlarını verecek” sözlerini yazısına ekledi.

Yazar Selvi’ye göre Erdoğan’ın kabine ve parti yönetimindeki değişiklikle yetinmemesi, köklü bir “paradigma değişikliği”ne gitmesi bekleniyor.

Abdulkadir Selvi, “31 Mart ve 23 Haziran seçimleri sıradan seçimler değildi. Siyaset yeniden şekilleniyor. Bu noktada Erdoğan’ın yeni döneme ilişkin stratejisi hayati derecede önemli. Çünkü Erdoğan yapacağı hamlelerle suyun yönünü değiştirebilir.” dedi.

Abdullah Gül ve Ali Babacan ekibi ile Ahmet Davutoğlu’nun çalışmalarını hızlandırdığını sözlerine ekleyen Selvi, yazısında “Tüm bunlar 2023 seçimlerine dönük adımlar. Bizde cumhurbaşkanlığı seçimleri hep sancılı olmuştur. 12 Mart’ın, 12 Eylül’ün, 28 Şubat’ın ve son olarak 27 Nisan e-muhtırasının cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde yaşanması boşuna değil. Darbe ve muhtıra dönemlerinin örneklerini bir rejim tehlikesi olduğu için vermedim.” ifadelerine yer verdi.

Haber: Birsen Balcı

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz