Ana SayfaDünyaKim Jong-un, Güney Kore liderinden özür diledi!

Kim Jong-un, Güney Kore liderinden özür diledi!

Sertliği ve kavgacı tavırlarıyla bilinen Kuzey Kore lideri Kim Jong’un anlamlı davranışı herkesi şaşırttı. Kim Jong’un, Güney Kore lideri 
 Moon Jae-in’den özür diledi. Kim Jong’un bu yıl Güney Kore’nin başkenti Seul’ü ziyaret edemediği için üzgün olduğunu bu sebeple Moon Jae-in’den özür dilediğini belirtti.

İlgili resim

Kuzey Kore lideri Kim Jong’un, Güney Kore lideri Moon Jae-in’e özür mektubu gönderdi. Kim Jong’un, Moon Jae’ye Güney Kore’nin başkenti Seul’ü ziyaret sözü vermişti. Kişisel meselelerden dolayı ziyaretini gerçekleştiremeyen Jong’un, Güney Kore halkından ve Moon Jae-in’den özür dileklerinde bulundu.

İlgili resim

Güney Kore lideri Moon’un ziyareti sonrası da kendisi de iade-i ziyaret gerçekleştirme sözü veren ama bu yıl bu sözünü yerine getiremeyen Kuzey Kore lideri Kim, yolladığı bir mektupla özürlerini iletti.

GELECEK SENE GİDECEK

Güney Kore’nin resmi haber ajanı Yonhap’ın aktardığına göre Kim gelecek yılki Kuzey- Güney Kore zirvesinin de bölgeye barış ve refah getirmesini umduğunu dile getirdi.

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un ve Güney Kore Lideri Moon Jae-in

KARDEŞ İKİ ÜLKENİN DİPLOMATİK TEMASLARI

Moon ve Kim’in Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’da düzenlenen bu yılki 3. zirvelerinde iki ülke ilişkilerine, ortak projelere ve nükleer silahsızlanmaya ilişkin bir dizi karar çıkmıştı. Liderler, Kore Yarımadası’nı ‘nükleer silah ve tehditlerin olmadığı bir barış diyarı haline getirme’ konusunda uzlaşmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz