Ana SayfaTürkiyeKim Milyoner Olmak İster 250 bin liralık sorunun cevabı: Frigyalılar

Kim Milyoner Olmak İster 250 bin liralık sorunun cevabı: Frigyalılar

Kim Milyoner Olmak ister 250 bin liralık soru: Herodotos’a göre, Mısırlılar, ilk insanları araştırdıkları deneydeki çocuklar kimlerin dilinde ‘bekas’ yani ‘ekmek’ dedikleri için ilk insanları onlar olarak kabul etmişlerdir.

Murat Yıldırım’ın sunduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında uzun süre sonra ilk kez bir yarışmacı, 19 yaşındaki Arda Ayten 250 bin liralık soruyu açtı.

Papyonlu genç Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyonluk soruya ulaştı. Doğru Cevap verebildi mi? Öğrenmek için tıklayın.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 250 bin liralık soruya ulaşıldı. İşte Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının 250 bin liralık soru belli oldu. Yarışmacı 11. soruya kadar ulaştı. İşte 250 bin liralık sorunun cevabı.

Kim Milyonar Olmak İster yarışmasında 11. soru 250 bin lira değerinde. İşte soru ve doğru cevabı:

Herodotos’a göre, Mısırlılar, ilk insanları araştırdıkları deneydeki çocuklar kimlerin dilinde ‘bekas’ yani ‘ekmek’ dedikleri için ilk insanları onlar olarak kabul etmişlerdir.

Cevaplar

A: Frigyalılar

B: Hititler

C: Sümerler

D: Lidyalılar

Doğru Cevap – A: Frigyalılar

Doğru cevabı verebildi mi?

Soruyu defalarca okuyan ve Herodotos detayını yakalayan genç yarışmacı ünlü tarihçi Herodotos’un Frigyalılara yakın bir coğrafi konumda yaşadığını fark etti. Soruyu gördüğü andan itibaren Sümerler seçeneği üzerinde duran papyonlu genç yarışmacı bu kez ciddi ciddi Frigyalılar seçeneğini düşündü.

Son kararım dedi ve Frigyalılar şıkkını seçti. Böylelikle papyonlu genç büyük bir başarı yakaladı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz