Ana SayfaMagazinKim Milyoner Olmak İster Betül Yoğurtçu kimdir? Beyin felci hastalığı nedir?

Kim Milyoner Olmak İster Betül Yoğurtçu kimdir? Beyin felci hastalığı nedir?

Kim Milyoner Olmak İster Betül Yoğurtçu kimdir? Beyin felci hastalığı nedir? Ünlü bilgi yarışmasında boy gösteren Betül Yoğurtçu başarısıyla büyük sempati topladı.

Kim Milyoner Olmak İster Betül Yoğurtçu kimdir? Beyin felci hastalığı nedir? Ünlü bilgi yarışmasında boy gösteren Betül Yoğurtçu başarısıyla büyük sempati topladı. Yarışmaya abisiyle katılan Betül’ün başarısı bütün ülkeyi heyecanlandırdı.

Kim Milyoner Olmak İster Betül Yoğurtçu kimdir?

Doğuştan serebral palsi (beyin felci) hastası olan Betül Yoğurtçu, 23 yaşında ve yarışmaya Afyonkarahisar’dan katılıyor. Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı mezunu olan Betül Hanım, yarışmada 15.000 TL kazanırsa bilgisayar satın almak, 250 bin lira kazanırsa tarımla ilgilenip avokado yetiştiriciliği yapmak istediğini söylüyor.

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla her hafta pazar akşamı ATV ekranlarında yayınlanan bilgi yarışması 16 Mayıs Pazar akşamı yeni bölümüyle ekrana geldi.

Beyin felci nedir?

Serebral palsi (SP), erken fetal dönem ile beş yaş arasında meydana gelen beyin hasarı sonucu oluşan klinik tablodur. Serebral palsinin etkileri hasarın derecesine ve bulunduğu yere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Hareket bozuklukları ve kaslarda spastisite, serebral palsi belirtileri arasında yer alır.

Serebral palsinin nedenleri arasında oksijen yetersizliği, enfeksiyonlar ve beyin malformasyonu nedeniyle oluşabilecek beyin hasarı sayılabilir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri