Ana SayfaMagazinArda Ayten kimdir? Arda Ayten Kim Milyoner Olmak İster'de 1 milyonluk soruya...

Arda Ayten kimdir? Arda Ayten Kim Milyoner Olmak İster’de 1 milyonluk soruya ulaştı!

Kim Milyoner Olmak İster yarışmacısı 19 yaşındaki Arda Ayten kimdir? Türkiye’yi cumartesi akşamı 19 yaşındaki Arda Ayten adlı tıp öğrencisi televizyona kitledi. Kim Milyoner Olmak İster isimli bilgi yarışmasında 1 milyonluk soruyu açtıran Arda Ayten kimdir? Herkes Kim Milyoner Olmak İster yarışmacısı Arda Ayten kimdir sorusunun cevabını merak ediyor.

Arda Ayten kimdir?

Genç yaşına rağmen 4. kitabını yazdığını söyleyen Arda Ayten henüz 19 yaşında ve Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyonluk soruya ulaştı. Arda Ayten yarışmaya Kahramanmaraş’tan katıldı. Papyonu ve bonus saçıyla dikkat çeken Arda, Maraş’taki Sütçü İmam Üniversitesi’nde tıp okuyor. Okumayı deliler gibi seven Arda programda geçen yıl okuduğu kitap sayısını da açıkladı. Arda’nın bir yılda okuduğu kitap sayısı 135.

Kim Milyoner Olmak İster’de 1 milyonluk soruyuyu açtıran çocuk kim sorusu merak konusu. Adının Arda olduğu öğrenilen genç dahi bonus saçıyla, papyonuyla yaşından daha bilgili görünüyor. Henüz 19 yaşında olmasına rağmen 4. kitabını yazdığını söyleyen genç yarışmacı Arda, bir anda Türkiye’nin gündemine oturdu.

Yarışmada 1 milyonluk soruyu açtıran 19 yaşındaki genç yarışmacı twitter’da da olay oldu. Sosyal medyada hakkında yüzlerce, binlerce mesaj paylaşıldı. İşte onlardan bazıları…

Kim Milyoner Olmak İster’de 1 milyonluk soruyu açtıran çocuk kim?

Bu akşam Kim Milyoner Olmak İster yarışması yine Murat Yıldırım’ın sunumuyla ekrandaydı. Kitap kurdu her halinden belli olan papyonlu, bonus saçlı çocuk merak konusu oldu.

19 yaşında bonus saçlı çocuk tıp öğrencisi. Geçen yıl 135 kitap okuduğunu söyledi.

Kim Milyoner olmak İster yarışmasının 60 bin liralık sorusu:

Karadeniz Ereğli’nin eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kimin kendisine “2009 yılı programım dolu Halil’ciğim ama 2010’da Ereğli’yi düşünüyorum” dediğini duyurmuştur?

Sorunun cevap şıkları ise şu şekildeydi:

A: Michael Jackson

B: Pele

C: Barack Obama

D: Mike Tyson

Cevap elbette Michael Jackson

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 125 bin lira değerindeki 10. soru şu şeklide:

Hangisinin bir türünün dişleri dünyadaki bilinen en güçlü biyolojik madde olup karbonu elmasa çevirebilecek güçteki basınca bile dayanabilir.

Cevaplar

A: Kerevit

B: Salyangoz

C: Komodo ejderi

D: Hipopotam

Bu sorunun doğru cevabı B: Salyangoz.

Yarışmacı doğru cevap verdi ve salyangoz diyerek 125 bin lira kazandı.

Kim Milyonar Olmak İster yarışmasında 11. soru 250 bin lira değerinde. İşte soru ve doğru cevabı:

Herodotos’a göre, Mısırlılar, ilk insanları araştırdıkları deneydeki çocuklar kimlerin dilinde ‘bekas’ yani ‘ekmek’ dedikleri için ilk insanları onlar olarak kabul etmişlerdir.

Cevaplar

A: Frigyalılar

B: Hititler

C: Sümerler

D: Lidyalılar

Doğru Cevap – A: Frigyalılar

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz