Ana SayfaMagazinKırmızı Oda Alya yeni projesi ne? Melisa Sözen Netfilix'te!

Kırmızı Oda Alya yeni projesi ne? Melisa Sözen Netfilix’te!

Kırmızı Oda Alya yeni projesi ne? Melisa Sözen Netfilix'te! Kırmızı Oda dizisindeki başarılı oyunculuk sergileyen Melisa Sözen yapımcıların radarına girdi. Melisa Sözen Perihan Mağden’in “Biz Kimden Kaçıyorduk Anne” adlı kitap uyarlamasında başrol oynayacak.

Kırmızı Oda Alya yeni projesi ne? Melisa Sözen Netfilix’te! Kırmızı Oda dizisindeki başarılı oyunculuk sergileyen Melisa Sözen yapımcıların radarına girdi. Melisa Sözen Perihan Mağden’in “Biz Kimden Kaçıyorduk Anne” adlı kitap uyarlamasında başrol oynayacak.

Kırmızı Oda Alya yeni projesi ne

En son Kırmızı Oda dizisinde karşımıza çıkan başarılı oyuncu Melisa Sözen’in yeni projesi belli oldu. Sözen, Perihan Mağden’in “Biz Kimden Kaçıyorduk Anne” adlı kitap uyarlamasında başrol oynayacak.

Melisa Sözen, Kırmızı Oda dizisinin ilk konuk oyuncularından biriydi. 35 yaşındaki oyuncu Kırmızı Oda’da çocukluk travmaları yaşayan Alya karakterini başarıyla canlandırmıştı.

Gazeteci Birsen Altuntaş, çok genç yaşlardan beri oyunculuk yapan Melisa Sözen’in şimdi de bir Netflix dizisi için ekrana gelmeye hazırlandığını duyurdu. Melisa Sözen, 1441 Productions’ın, Perihan Mağden’in Biz Kimden Kaçıyorduk Anne adlı kitabından uyarlanan yeni dizide rol alacak. Dizinin senaryosunu yazan isim Ertan Kurtulan.

Bir anne kızın travmatik hikâyesini anlatacak dizinin yönetmen koltuğunda ise Ceylan Özgün Özçelik yer alıyor. Özçelik ilk gösterimi Berlin Film Festivali’nde yapılan Kaygı filmiyle gündeme gelmişti.

Konusu ne?

Perihan Mağden’in eseri Biz kimden kaçıyorduk Anne? yakıcı bir ilişkinin içinde, acı bir sona adım adım ilerleyen bir anne-kızın hikâyesini anlatıyor. Şehirden şehire, otelden otele kaçmak zorunda kalan dünya güzeli bir kız çocuğu ve kendisine hiç benzemeyen eksantrik annesinin bu kaçışları sırasında geçmişlerini saran sırlar, sayfa sayfa çözülen bir sarmalla okur tarafından keşfediliyor.

Mağden’in ana temalarından olan anne-kız ilişkisinin çıkmazları, bu romanda yoğun bir sevgi-nefret gelgitinde sürüklenen bir hayat ve çocuğunu tek başına büyüten annenin dramıyla yeni bir boyuta taşmıyor.

Oyunculuktaki yeteneğiyle bugüne kadar pek çok ödüle layık görülen Melisa Sözen, 1997 yılında Baba Evi’yle oyunculuğa başladı. Çemberimde Gül Oya dizisinde canlandırdığı Feriha karakteriyle dikkatleri üzerine çekti. Başarılı oyuncu son olarak Kırmızı Oda dizisinde Alya karakteriyle konuk oyuncu olarak yer aldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri