Ana SayfaTürkiyeKırmızı yelekliler Fatih Portakal'ı hedef aldı

Kırmızı yelekliler Fatih Portakal’ı hedef aldı

Fatih Portakal hükümete karşı yürüttüğü muhalefet nedeniyle kırmızı yelen giyen Osamnlı Ocakları’nın hedefi haline geldi. Soluğu FOX TV’nin önünde alan kızgın kalabalık, “Yüzde 52 evlerinde dişlerini sıkarak beklemektedir” gibi tehlikeli ifadeler kullandı.

FOX TV önüne siyah çelenk bırakan kırmızı yelekli Osmanlı Ocakları, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile münakaşaya giren Fatih Portakal’ı”En az yüzde 52 evlerinde dişlerini sıkarak beklemektedir” sözleriyle tehdit etti.

Fatih Portakal: Başıma bir şey gelirse sebebi yandaş medyanızdır.

Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat, Fox TV’nin hemen önünde yaptığı konuşmada, “Ey Portakal, HDP’nin çağrısına uyma. Sen HDP’li olma. Gel Türkiye Cumhuriyeti devletinin ay yıldızlı bayrağının yanında kal… Bu vatanın ekmeğini yiyip bu vatana ihanet edenler var. Öldürülen teröristlere başsağlığı dileyen ey Portakal, seni kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Fatih Portakal ne demişti?

Fox TV’de ana haberi sunan Fatih Portakal, kendisine ve ailesine yönelik tehditler için “Bir gün başıma bir şey gelirse, sebebi sizsiniz. Yandaş medyanın internet siteleri, televizyonları…” ifadelerini kullanmıştı.

Portakal’ın kırmızı yelekli Osmanlı Ocakları’nın hedefi haline gelmesine neden olan açıklamalar şöyleydi:

“Türkiye’de barışçıl protestoların dahi mümkün olamayacağını, barışçıl bir protesto yapmak için sokağa çıkanların karşısına polis memurlarının amirlerinden aldığı emirleri uygulamak zorunda olduğunu biliyorsunuz. Evet Sayın Cumhurbaşkanı böyle söylüyor. İcraatın başında olduğu için söylüyor. Aslında gerçeği bilenler de var. Ben gerçeği görenlerdenim. Kendisi de bence gerçeği söylüyor. Samimi mi o sözünde? Bence değil. Ben samimi miyim sözümde? Ben samimi olduğumu düşünüyorum. Hadi bakalım, barışçıl bir eylem için zamları protesto edelim. Doğalgaz zamlarını. Hadi bakalım, yapalım. Yapabilecek miyiz? Kaç kişi çıkacak sokağa korkudan, endişeden? ‘Dayak yerim’ vesaire. ‘Hakkımı arayacağım ama ne yaparım, başım derde girer mi girmez mi?’… Kaç kişi çıkar Allah aşkına söyler misiniz? İşte bu şekilde toplumsal muhalefeti, bireysel ve toplumsal muhalefeti baskı altına almaya, yıldırmaya çalışıyorlar. En doğal hak ama malesef uygulanamıyor. Fransa olmuş, Türkiye olmuş çok da fark etmiyor açıkçası.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz