Ana SayfaTürkiyeKısa çalışma ödeneği yarın yatıyor mu?

Kısa çalışma ödeneği yarın yatıyor mu?

Muhalefetin devam etmesi gerektiğini savunduğu kısa çalışma ödeneceği yarın hesaplara son kez yatıyor. Kısa çalışma ödeneceği ne zaman bitiyor sorusu akılları kurcalıyor.

Muhalefetin devam etmesi gerektiğini savunduğu kısa çalışma ödeneceği yarın hesaplara son kez yatıyor. Kısa çalışma ödeneceği ne zaman bitiyor sorusu akılları kurcalıyor.

Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitiyor?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, haziran ayı kısa çalışma ve işsizlik ödeneklerinin yarın hesaplara yatırılacağını açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Haziran ayına ilişkin Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemelerinin 5 Temmuz’da hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağını, IBAN bilgileri bulunmayan veya hatalı olan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını vurgulayan Bakan Bilgin, “Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemeleri 5 Temmuz Pazartesi günü hesaplara yatırılacak” açıklamasını yaptı.

Karar duyuruldu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle kısa çalışma başvurusunda bulunan iş yerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresinin 30 Haziran 2021’e kadar uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Karara göre, İşsizlik Sigortası Kanunu’nun geçici 23. maddesinde belirtilen esaslar çerçevesinde, Kovid-19 nedeniyle dışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamında zorlayıcı sebeple 31 Ocak 2021’e kadar (bu tarih dahil) kısa çalışma başvurusunda bulunan iş yerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresi, kanunun ek 2. maddesi kapsamındaki uzatma süresiyle sınırlı kalmaksızın, 29 Haziran 2020 tarihli ve 2706 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı’nda belirtilen esaslar çerçevesinde ve 18 Şubat 2021 tarihli 3556 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile uzatılan süreden sonra başlamak üzere 30 Haziran 2021’e kadar uzatıldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri