Ana SayfaTürkiyeKısa süre önce Öcalan ile görüşen cumhurbaşkanı danışmanı kim?

Kısa süre önce Öcalan ile görüşen cumhurbaşkanı danışmanı kim?

Osman Öcalan cumhurbaşkanı danışmanı görüşmesi olay oldu. "Öcalan ile görüşen cumhurbaşkanı danışmanı kim" sorusunun cevabı merak konusu.

Dün gazeteci Muhammed Vefa’nın Osman Öcalan hakkındaki tweetlerini haberleştiren ilk site Medya Notu olmuştu. Osman Öcalan, gazeteci Muhammed Vefa ile telefon görüşmesinde cumhurbaşkanı danışmanıyla uzun bir görüşme gerçekleştirdiğini söylemişti. Vefa’nın paylaştığı bu bilgi güne damga vurdu. Olay Fox Haber’de konuşuldu. CHP Sözcüsü Faik Öztrak da “Öcalan ile görüşen cumhurbaşkanı danışmanı kim” diye sordu.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Osman Öcalan’ın Cumhurbaşkanı danışmanı ile görüştüğünü açıklamasını değerlendirerek; “Osman Öcalan yeniden ortaya çıktıysa anlaşılan ufukta seçim var. Bunlar bizi şaşırtmıyor ama kim bu Osman Öcalan ile görüşen Cumhurbaşkanı danışmanı?” diye sordu.

Faik Öztrak’ın açıklaması şöyle:

“Osman Öcalan yeniden ortaya çıktıysa anlaşılan ufukta seçim var. Cumhurbaşkanı danışmanının PKK elebaşının kardeşiyle görüşmesi bizi şaşırtmıyor. Şunu sormamız lazım, kim bu Osman Öcalan ile görüşen Cumhurbaşkanı danışmanı? Sarayın bekçisinin bu görüşmeden haberi var mıdır? Acaba Bahçeli bu danışmana görüşme için icazet vermiş midir? Eğer haberi yoksa şimdi ne yapmayı düşünmektedir, bunları kamuoyuna açıklamalıdır.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri