Ana SayfaTürkiyeKız arkadaşıyla bozuştu Konya Selçuk Üniversitesi'ni pompalıyla bastı

Kız arkadaşıyla bozuştu Konya Selçuk Üniversitesi’ni pompalıyla bastı

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim görevlisi Ceren Damar’ın öğrencisi tarafından bıçaklanarak öldürülmesinin üzerinden daha bir hafta geçmeden yeni bir üniversitede daha silah dehşeti yaşandı. Üniversitede okuyan kız arkadaşıyla tartışan 25 yaşındaki genç adam Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni pompalı tüfekle üniversiteyi bastı. Final haftasında yürekleri ağızlara getiren olay nedeniyle sınavların iptal edildiği öğrenildi.

Polis etkisiz hale getirdi

Konya’da Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne elinde pompalı tüfekle gelen Y. D. (25), boş sınıfa girip intihar girişiminde bulundu. Polise “Kız arkadaşımla şu sıralar aram iyi değil. Onu getirin bana, yüz yüze görüşmek istiyorum” diyen Y.D., bir anlık dalgınlığından faydalanan polis tarafından etkisiz hale getirildi.

Sadece birkaç gün önce Çankaya Üniversitesi’nde yaşanan acı hadisenin ardından bu kez Konya Selçuk Üniversitesi’nde pompalı tüfekle üniversiteye gelen bir genç, korku dolu anlar yaşattı.

Kız arkadaşıyla arası bozulunca üniversiteyi bastı

Lise mezunu olduğu öğrenilen ve üniversite ile hiçbir bağı olmayan Y.D.’nin, İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümünde okuyan kız arkadaşı S.K ile arasının bozulması üzerine, gözdağı vermek için pompalı tüfekle kampüs alanına eli tetikte girdiği belirlendi.

Üniversite kampüsünde çenesine dayadığı tüfekle kız arkadaşını arayan şahıs, alışveriş merkezlerinin bulunduğu bölümden iletişim fakültesine giderken ikna edilmeye çalışıldı.

Final haftasında üniversitede az öğrenci vardı

Final haftası olması nedeniyle üniversite kampüsünde öğrenci sayısı az olurken iletişim fakültesinde sınavda olan öğrenciler tahliye edildi. Boş olan fakültede ikna çabalarına devam eden güvenlik güçleri yaklaşık 2 saat sonra sonuç aldı.

Ekiplerin, şahsın dalgınlığından yararlanarak elindeki tüfeği almasının ardından Y.D., gözaltına alınarak ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

Fakültedeki sınavlar iptal edilirken şahsın tüfeğinde 5 dolu fişek olduğu belirlendi.

Üniversitelerdeki güvenlik zafiyeti yeniden akıllara gelirken, bu kez facia emniyet güçlerinin müdahalesi sonucu ucuz atlatıldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz