Ana SayfaTürkiyeKızılay'ın Kerem Kınık raporu: 2018'deki kurbanlar hala dağıtılmadı

Kızılay'ın Kerem Kınık raporu: 2018'deki kurbanlar hala dağıtılmadı

Son günlerde adı olumsuz haberlerle anılan Kızılay’da 2018 yılında kesilen kurbanların hala dağıtılmaya ortaya çıktı. Kızılay Denetim Kurulu üyelerinin, Kerem Kınık yönetimine ilişkin düzenledikleri raporda ilginç bilgiler var.

Raporda, inceleme yapan heyetin kurbanların akıbeti, personel ve bina kiralamaya ilişkin talep ettiği belgelerin verilmediği kaydedildi. Yönetim tarafından işleme konulmayan raporun, eski yöneticiler tarafından yapılan suç duyurusunda da yer aldığı bildirildi.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, 7 Nisan’da yapılan Genel Kurul’dan önce hazırlanan 4 Nisan 2019 tarihli rapordan bazı bölümler şu şekilde:

“Güçlü bir insan kaynakları yapımız olduğu halde, özel bir şirket ile sözleşme yapılarak, daha sonra 2.000.000 lira civarında yüksek meblağda ödeme yapılması karşılığında sulh ibra yoluna gidilmesi zarara yol açmıştır.”

“Yeterli sayıda gayrimenkulümüz olmasına rağmen, yüksek meblağlar ödenerek yeni yerlerin kiralanmasının kurulumuzca tasvip edilmediği…”

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, konuyu Meclis gündemine getirerek “Cumhurbaşkanı’nın bir an önce Kızılay’ı incelemesi için Devlet Denetleme Kurulu’nu harekete geçirmeli” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri