Ana SayfaTürkiye“KKTC'de Akıncı farkla kazanacak, Tatar kazanırsa mesleği bırakırım” demişti! Adil Gür verdiği...

“KKTC’de Akıncı farkla kazanacak, Tatar kazanırsa mesleği bırakırım” demişti! Adil Gür verdiği sözü tutacak mı?

KKTC Cumhurbaşkanı seçimlerini Mustafa Akıncı’nın farkla kazanacağını söyleyen Adil Gür, iddialı bir açıklamada bulunarak “Tatar seçilirse mesleği bırakacağım” demişti.

Yazar Kemal Öztürk, Habertürk’teki köşesinde A&G Araştırma Şirketi Genel Müdürü Adil Gür ile yaşadığı diyaloğu aktarmış, Adil Gür’ün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Cumhurbaşkanlığı seçimleri için iddiaya girdiğini söylemişti.

Öztürk, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Çarşamba günü (14 Ekim 2020) Habertürk TV’de Veyis Ateş’in programında, birçok konunun yanı sıra Kıbrıs’taki seçimleri de konuştuk. Neyse ki bu sefer vukuatsız bir şekilde programı tamamladık!

Bu Pazar yapılacak seçimde AK Parti ile arası iyi olmayan mevcut Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, seçimi bu nedenle farkla kazanacağını söyledi Adil Gür. Hatta oran bile verdi. %60-%40

Programdan sonra kendisine dedim ki, “Adil Bey daha önce de bir seçimle ilgili iddialı bir tahminde bulunmuştunuz tutmamıştı. Bu sefer de tutmazsa zor durumda kalacaksınız.”

Dedi ki, “Eğer Kıbrıs’taki seçimleri Türkiye’nin desteklediği Ersin Tatar kazansın, ben bu mesleği bırakacağım. Bir daha da bu konuda ekranlara çıkmayacağım. Kaybedecek hem de büyük bir fark yiyerek kaybedecek”.

Bu büyük iddianın sonucunu Pazar günü göreceğiz.”

MESLEĞİ BIRAKACAK MI?

Resmi olmayan sonuçlara göre Ersin Tatar’ın KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazandığının açıklanması üzerine, Adil Gür’ün sözünü tutup tutmayacağı merak konusu oldu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri