Ana SayfaTürkiyeKokain kullandığını itiraf eden AK Partili Kürşat Ayvatoğlu için karar!

Kokain kullandığını itiraf eden AK Partili Kürşat Ayvatoğlu için karar!

Madde kullanımından dolayı ikinci kez gözaltına alınan ve uyuşturucu kullandığını itiraf eden Kürşat Ayvatoğlu için ev hapsi şartıyla adli kontrol altına alınması yönünde karar verildi

Lüks aracında kokain kullandığı görüntüler basına sızdıktan sonra gözaltına alınan Kürşat Ayvatoğlu, savcılık sorgusunda “pudra şekeri” savunması yamıştı. Eski AK Parti Genel Merkez personeli Kürşat Ayvatoğlu, ikinci kez gözaltına alınmasının ardından, “kokain kullandığını” itiraf etti. Savcı, Ayvatoğlu’nun da aralarında bulunduğu 6 şüpheliyi tutuklanmaları istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk etti.

Ankaragazeteci.com’un göre serbest bırakıldıktan sonra önceki gün yeniden gözaltına alınan Kürşat Ayvatoğlu’nun Ankara Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemeleri tamamlandı. Ayvatoğlu ile birlikte toplam 6 şüpheli akşam saatlerinde Ankara Adliyesi’ne sevk edildi. Şüphelilerden üçünün Ayvatoğlu ile birlikte araçta bulunan kişiler olduğu, kalan ikisinin ise Ayvatoğlu’na kokaini temin eden şüpheliler olduğu öğrenildi. 

Alınan bilgiye göre, Kürşat Ayvatoğlu’nun ikinci kez gözaltına alındıktan sonra verdiği ifadede, bu kez görüntülerdeki maddenin kokain olduğunu itiraf ettiği belirtildi. Ayvatoğlu’nun ifadesinde kendisine kokaini satan kişilerin de ismini verdiği kaydedildi. Bu iki şüpheli ifade üzerine gözaltına alındı. 

Uyuşturucu ticareti ile suçlandı

Soruşturma savcısı, ifadeler sonrası, 6 şüpheliyi tutuklama talebi ile nöbetçi sulh ceza hâkimliğine sevk etti. Ayvatoğlu’nun TCK’nın 188. maddesinin 3. fıkrasında yer alan uyuşturucu ticareti ile suçlandığı, görüntüleri çeken kişinin ise uyuşturucu kullanmayı özendirmek ile suçlandığı belirtildi. 

Ankara 1. Sulh Ceza Hâkimliği, Kürşat Ayvatoğlu’nun konutu terk etmeme şartıyla adli kontrol altına alınmasına karar verdi. 

Diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri