Ana SayfaTürkiyeÖmer Dinçer: Halkbank bizim dışımızda hiçbirisini YÖK'e şikayet etmedi

Ömer Dinçer: Halkbank bizim dışımızda hiçbirisini YÖK’e şikayet etmedi

Şehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ömer Dinçer bugün saat 15:00’te Karar TV’de Ahmet Taşgetiren ve Elif Çakır’ın konuğu oldu.

Dinçer, Halkbanka’sı tarafından Şehir Üniversitesi’ne uygulanan mali yaptırımlarla ilgili Elif Çakır ve Ahmet Taşgetiren’in sorularını yanıtlayıp sürece ilişkin kritik açıklamalarda bulundu.

Ömer Dinçer: Maddi destek sözü verenler çekildi

“Ben mütevelli heyeti başkanı olduktan sonra maddi destek sözü verenler çekildi.”

“Pek çok üniversite bugün mali sıkıntı içindedir ve borçlarını zamanında ödeyememiştir ama Halkbank bizim dışımızda hiçbirisini YÖK’e şikayet etmemiştir.”

“Biz Danıştay’a başvurduktan sonra üyeler değişti. Borçların bir kısmını ödedik. Bankadan gelecek krediyi bekledik ve Eylül ayına kadar ayakta kalmayı başardık.”

“Bir parselin devrinin iptal edilmesi ile bankanın tedbir kararının hiçbir ilgisi yok. Daha 7 parsel olmasına rağmen kredi limitlerini Halk Bankası kullandırmadı.”

“YÖK denetleme takvimini erkene aldı. Hesaplarımıza baktı. Raporda hiçbir sorun yok. Sadece Halkbank’ın tedbir kararı üzerine ödeme güçlüğü çektiğimize dair tespit var.”

“Bana meseleyi cumhurbaşkanına taşı diyorlar, ben bunu yapmam. Eğer hukuk devletiysek kişilere değil hukuka sığınırız.”

“Bizim üniversitemiz birilerini rahatsız etmiş olabilir. Çünkü Türkiye kompartımanlara ayrılmış vaziyette. Eğer bu başımıza gelmeseydi 10 yılda dünya çapında rekabet eden bir üniversite olacaktık.”

“Sayın Davutoğlu’na siyaset yapacaksanız üniversitemizden uzak durun dedik.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,687TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz