Konya AK Parti’ye mesajını verdi! Konya Ahmet Davutoğlu’na sahip çıktı

Günler öncesinden Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Konya’da Ahmet Davutoğlu’nu hedef alacağı şeklinde bir yazı yazmıştı. Selvi’ye göre Erdoğan Konya’da Davutoğlu’nu hedef alıp sert açıklamalar yapacaktı.

4 maddede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Konya mitingi özeti

 • Konya tarihinde ilk kez bu kadar gecikmeli bir miting yaşandı.
 • AK Parti’nin bu kadar kısa süren ilk mitingi oldu.
 • AK Parti’nin Konya’da değil sadece bütün Türkiye’de yaptığı mitingler arasında coşkusu en düşük olan mitingdi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Davutoğlu’nu ima eden bir takım çıkışlar yapmaya çalıştı. Bu anlarda meydanda büyük bir sessizlik oluştu.

Konya Davutoğlu’na sahip çıktı

Bugün açılış törenine katılım da gösterdi ki Konya halkı Ahmet Davutoğlu’na sahip çıktı. Konya Mevlana Meydanı’nda gerçekleştirilen açılış töreni, AK Parti tarihinin en az katılımlı mitingi olarak tarihe geçti. Miting 14:30’da başlayacaktı. Ancak katılım olmayınca saat 16:00’ya çekildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin meydana bakan kameralarından alınan görüntülerde katılım o kadar az görünüyordu ki belediye çareyi kısa süre içinde kameraları kapatmakta buldu.

AK Parti tarihinin en az katılımlı mitinglerinden birini Konya’da yaptı. Konya halkı Başbakanı Ahmet Davutoğlu’na sahip çıktığını gösterdi.

Erdoğan “Hamd olsun bu siyaset mühendisliği oyunlarının hiçbiri tutmadı. Gidebilecekleri tek yer bir sonraki seçimde sandığın en dibi olacaktır.” sözleriyle Ahmet Davutoğlu’nu hedef almış olsa da demokrasilerde iktidarı belirleyen halk ve elbette sandıklardır. Dolayısıyla şimdiden sandıkla ilgili bu tür bir tahmin yapmak son derece yanıltıcı olabilir. Yeni parti belki de sandıkta zirveyi görebilir.

Show CommentsClose Comments

10 Comments

 • Metanet YAZICI
  Posted 2 Eylül 2019 at 00:06 0Likes

  Gerçekleri pas geçip; dilek ve temennilerinizi kaleme almaktaki amacınızı biliyoruz..
  Siz Erdoğan ve Ak Parti ile uğraştıkça; bizler daha çok sahip çıkıyoruz, edefinize varamayacaksınız!..

 • Nuri Topaloglu
  Posted 2 Eylül 2019 at 04:57 0Likes

  Halkta bir soğukluk varsa ekonomik sebepler ve TRT de osman ocalanin çıkarılması . fetonun siyasi ayağına dokunulmamış olması , en önemlisi de konyalı suriyelilerden kına getirdi. ! Yoksa Davutoğlu faktörü konyayi
  falan etkilemez ! Millet vekili secilene kadar davutoglunu konyanin o/o 80 i bilmezdi , daha dogrusu oda konyayi unutmus birisi idi Hangi şartlarda ve zorluklar da olursa olsun erdogana şahsi sevgisini gosteren halk oldukça fazla konyada 0/O 50 altına düşmez.

 • hasan erdoğan
  Posted 2 Eylül 2019 at 09:41 0Likes

  KONYALI OLARAK DAVUTOĞLUNA SAHİP ÇIKACAĞIMIZA İNANIYORSA, BİR MİTİNG DE DAVUTOĞLU YAPSIN DA GÖRELİM…

 • Songül sarısakal
  Posted 2 Eylül 2019 at 18:33 0Likes

  Komik olmayin, haber verin haber uydurmayin, Davutoglu kim ki kontaki Erdogani birakip onu destekliyecek, hava cok sicakti, bir de konya b.belediyesi miting yapmak icin kullandigi alanlari sehir merkezini trafigi berbat edecek sekilde yapiyor o gun saatlerce trafik perisan oluyor, gercek konyali islama gercek manada sahip cikan liderleri hep bas taci yapar hele Tayyip Erdogan deyince akan sular durur. Kafayi yemissiniz erdoganin karsisina dovutoglunu degil feristahini cikarsaniz nafile….. sacmalamissiniz.

 • Mustafa TIĞLI
  Posted 2 Eylül 2019 at 19:57 0Likes

  Bir konyalı olarak sonuna kadar Recep Tayyip Erdoğan ın yanındayız. Rabbim ona uzun ömürler versin. Davutoğlu ancak 3ün 1 ini alır.

 • Sedat
  Posted 3 Eylül 2019 at 12:13 0Likes

  Halk algılama anlama sorunu yaşamıyor Akp halkın anladığını anlamıyor. Biz anlıyoruz. Suriyelilerin sorun olduğunu. Ekonominin berbat olduğunu. Berat ve akraba saltanatı olduğunu. Bilallerin şehzade olduğunu. Saltanata dönüştüğünü. Tarımı yokettiğini. Ülkenin araplara satıldığını. Arapseviciliğini. Ülkenin mahvolduğunu. Ne yapıyorlarsa biz görüyoruz. Ha birde yöneten ?Alikıran… gibi davrandığını

 • Ali
  Posted 3 Eylül 2019 at 14:17 0Likes

  Yorumlara bak zır cahillik akıyor diyecek bişey yok.

 • Oral Sadıçlar
  Posted 27 Ocak 2020 at 10:42 0Likes

  Biz bu ülkede futbol takımı tutar gibi parti tutuyoruz ,medeni ve gelişmiş ülkelerde insanlar oylarını bir partiye 4 yıl için emaneten verirler. Eğer başarısız ise bir sonraki secimde başka bir partiye oy verirler.
  17 yıldır bu ülkenin ekonomide , dış politikada , adalet ve demokraside , eğitimde, din istismarında, yolsuzluklarda
  dış borçlarda, üretimde, v.s say say bitmiyor
  ne hale geldiğini görmeyen kişi olabilirmi.

 • Salih
  Posted 27 Ocak 2020 at 11:47 0Likes

  Recep Tayyip Erdoğan siyaset sahnesinde olduğu müddetçe değil konya tüm Türkiye’de milletimiz bu proje particiklere tokadı atacak. Onlarca yıldır ilk kez başı dik bı iktidar bı lider bulmusuz onu yedirmeyiz evvelallah kimseye. Akparti in yanlışları yokmu elbette var. Ekonomide tarımda vs. Her alanda var. Ancak reis gittiğinde dolar benzin 3liraya düşmeyecek. Sonuna kadar reis sonuna kadar Erdoğan.

 • Mehmet akkök
  Posted 16 Şubat 2020 at 15:36 0Likes

  Konya lılar fetonun siyasi ayağını ayağını akp nin içnde arayın ülkenin 18 yıldır neler çektiğini görmeyecek kadar kör olmuşsunuz yazıklar olsun size

Leave a comment