Ana SayfaMagazinKoray Avcı kimdir? Koray Avcı aslen nereli, kaç yaşında, sevgilisi var mı?...

Koray Avcı kimdir? Koray Avcı aslen nereli, kaç yaşında, sevgilisi var mı? Koray Avcı şarkıları

Koray Avcı kimdir? Koray Avcı aslen nereli, kaç yaşında, sevgilisi var mı? Koray Avcı şarkıları. Her hafta pazartesi akşamlarına damga vuran Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki konuklarında biri Koray Avcı. Koray Avcı ile ilgili tüm detaylar haberimizde…

Koray Avcı kimdir? Koray Avcı aslen nereli, kaç yaşında, sevgilisi var mı? Koray Avcı şarkıları. Her hafta pazartesi akşamlarına damga vuran Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki konuklarında biri Koray Avcı. Koray Avcı ile ilgili tüm detaylar haberimizde…

Koray Avcı kimdir

Hakan Altun şarkılarının söylendiği Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki konukların biri de Koray Avcı. Bu akşam sezon finali yapacak olan program oldukça eğlenceli anlara sahne oluyor.

Koray Avcı, 3 Ocak 1984 yılında Ankara’da doğdu. Söz yazarı, bestekâr, müzisyen ve şarkı yorumcusu olan Avcı, aslen Erzincan ilinin Tercan ilçesindendir. Muğla Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümü (2008-2012) mezunudur. Çocukluğundan beri resim ve müziğe karşı ilgisi vardır.

Müzik yolculuğuna Ankara’daki bazı performans mekanlarında zaman zaman şarkı söyleyerek başlamıştır. Avcı ailesi çocuklarının “ilim irfan sahibi” bir kişi olmasını ister ve onu pozitif bilim alanında öğrenim görmesinde ısrar ederler.

2008 yılında “Muğla Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünü” kazanıp, Ankara’yı, müziği ve hayallerini her şeyi askıya alıp Muğla’ya gider. 2010 yılında Muğla’da üniversite hayatına devam ederken Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp, sunduğu Yetenek Sizsiniz Türkiye programına arkadaşı Osman Arslan ile katılıp “beatbox ve Volkan Konak taklidi” performansı sergilemiş ve 2. tura kadar yükselmiştir. Muğla’da istediği ve sevdiği ortamı bulamasa da hayatının akışını değiştirecek olan kırılmayı yaşar. Her şey sokakta gitar çalan bir arkadaşının yanına oturup şarkı söylemesiyle değişir. O günden sonra sokaklarda şarkı söylerler.2012 yılında okul bittikten sonra Ankara’ya temelli dönen Koray Avcı, daha önce çıktığı hiçbir yerde sahne alamaz. Bu kez sıra Ankara sokaklarındadır. Bir başka gitarcı arkadaşıyla beraber sokaklarda, hatta toplu taşıma araçlarında çalmaya başlarlar.

Yine 2012 yılı içerisinde metroda söylediği şarkının bir genç tarafından kaydedilip paylaşılması ve bu videonun çok ilgi görmesi üzerine Koray, kendi videolarını çekip Youtube gibi sosyal medya platformlarında yayınlamaya başlar. Sosyal medyada ilgi odağı olur ve paylaştığı videolar ciddi izleme sayılarına ulaşır. Günden güne artan talep doğrultusunda gerek yurt içinde gerekse yurt dışında konserler verir. Güçlü ve samimi yorumu ile geniş bir dinleyici kitlesine ulaşır. Yılda yaklaşık 180 konser veren Avcı, yolunun kesiştiği Dokuz Sekiz Müzik’in sahibi olan Ahmet Çelenk’le albüm yapmaya karar verir. 28 Ağustos 2015’te “Aşk İle” isimli ilk solo albümünü yayınlar. Albümde Neşet Ertaş, Mazlum Çimen, Saki Çimen, Soner Akalın, Zeliha Sıkık, Feyzullah Eti gibi önemli isimlerin eserlerinin yanı sıra söz ve müziği kendisine ve gitaristi Köksal Fındık’a ait olan 4 yeni şarkıya da yer verir.

Koray Avcı sıkı bir Fenerbahçe taraftarıdır. Konserlerine çıkmadan önce eski türküleri ve deyişleri dinlemektedir. Kendini “kültürüne sıkı sıkıya bağlı biri” olarak adlandırmaktadır.

Koray Avcı şarkıları

Koray Avcı’nın Gittin Gideli, Aşk Sana Benzer, Ağlama Yar, Yanımda Sen Olmayınca, Yazımı Kışa Çevirdin, Yakarım Geceleri, Merdo, Yine Aylardan Kasım, Pirlere Niyaz Ederiz, Senin İçin Değer, Diz Dize, Bizim Sokaklar, Sen, Neriman ve Ötme Bülbül gibi birçok şarkı seslendirdi ve dinleyenler tarafından oldukça beğeni aldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri