Ana SayfaTürkiyeKorkmak yok, vazgeçmek yok, tehditlere boyun eğmek yok! Davutoğlu var! Anadolu var!...

Korkmak yok, vazgeçmek yok, tehditlere boyun eğmek yok! Davutoğlu var! Anadolu var! Millet var

Pelikan darbesiyle Başbakanlık’tan istifaya sürüklenen Ahmet Davutoğlu bugün Konya’daydı. Eski AK Parti milletvekili Abdullah Başçı’nın davetiyle Konya’yı ziyaret eden Ahmet Davutoğlu’nu memleketinde coşkulu kalabalıklar karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan il başkanları toplantısında Davutoğlu’nu hedef alıp “Birileri parti kuruyormuş. Bu tür ihanetlerin bedelini ağır öderler” dediği, Pelikancılarla yalıda fotoğraf çektirdiği günden çok kısa bir zaman sonra gerçekleşen Konya ziyareti her bakımdan büyük önem taşıyordu.

Ahmet Davutoğlu, “Birileri parti kuruyormuş. Bunları hiç kafanıza takmayın. Bu tür ihanetlerin içinde olanlar bedelini ağır öder” açıklamasına, Erdoğan’ın Pelikancılarla fotoğraf çektirmesine nasıl bir cevap verecekti?

Davutoğlu çok net ve kararlı konuştu. Bu konuşması da şüphesiz Türk siyasi hayatına şimdiden derin şekilde kazındı:

“Allahım bu boynu eğdirme. Hep dua ederim. Allah bundan sonra da eğdirmesin. Kimsenin önünde eğdirmesin. Baskı yapanların, tehdit edenlerin, bize ‘bedel ödeyecekler’ diyenlerin önünde de eğdirmesin. Biz bedelleri, dedelerimizin seferberliklerinden ödeye ödeye gelmiş bir nesiliz.”

Ahmet Davutoğlu, yapılan onca algı operasyonuna, engelleme çabalarına rağmen Konya Taşkent ziyaretini alnının akıyla tamamladı. Davutoğlu’nu sevenleri bu ziyaretinde yalnız bırakmadı.

Ahmet Davutoğlu’nu Konya ziyaretinde dava arkadaşları Selçuk Özdağ, Selim Temurci, Feramuz Üstün gibi isimler yalnız bırakmadı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz