Ana SayfaTürkiyeKorkmayın bu kadar yahu! Davutoğlu gidince Van'da açık hava etkinlikleri bir anda...

Korkmayın bu kadar yahu! Davutoğlu gidince Van’da açık hava etkinlikleri bir anda yasaklandı

Erciş ve Patnos’ta coşkulu kalabalıklar tartından karşılanan Ahmet Davutoğlu’nun ziyaretlerine engel getirildi. Van Valiliği, apar topar açık hava etkinliklerine 15 gün süreyle yasak getirdi.

Davutoğlu’nun milletle bir araya gelmesini engellemek için aniden çıkarılan yasağa sosyal medyada da büyük tepki vardı.

Gelecek Parti’nden yapılan açıklamalarda “Yasağın amacı Davutoğlu’nun halkla bir araya gelmesini engellemek” görüşü hakimdi.

Selçuk Özdağ: Erciş’te, Patnos’taki coşkudan mı korktunuz?

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Van Valiliği’nin kararını sosyal medya hesabında paylaştı. Valiliğin Ahmet Davutoğlu’nun ziyaretini engellemek için bu kararı aldığını savunan Özdağ, “Zamanında il başkanı da olan valilerin tek parti uygulamaları üstünde tepinen sizler: Van valisinin A. Davutoğlu için koyduğu her halinden belli bu yasağı niçin alelacele uygulamaya soktunuz? Bugün Erciş’de, Patnos’da yaşanılan büyük coşkudan mı korktunuz? Korkmayın bu kadar yahu..” ifadelerini kullandı.

Hasan Seymen: Yasaklarınız Gelecek Partisi’ni engelleyemeyecek

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun danışmanı Hasan Seymen, yasaklamalara şu sözlerle tepki gösterdi.

Ahmet Davutoğlu Van’a gidince ve bir selamı ile Van ayağa kalkınca tahmin ettik “Paniğe gerek yok” sadece selam veriyor dedik. Ama korku dağları sardı! Yasaklarınız Gelecek Partisi’ni engelleyemeyecek!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri