Ana SayfaTürkiyeAK Parti şakalarında bugün: Sezgin Baran Korkmaz'ın hediye ettiği arabayı kullandım ama...

AK Parti şakalarında bugün: Sezgin Baran Korkmaz’ın hediye ettiği arabayı kullandım ama benzini falan kendim aldım, kendim harcadım

AK Partili Korkmaz Karaca, Sezgin Baran Korkmaz’ın kendisine araba hediye ettiğini kabul etti. Korkmaz bir de not düştü: Benzinini falan kendim aldım.

Sedat Peker’in iddia ettiği şekilde bir süre Sezgin Baran Korkmaz’ın hediye ettiği aracı kullandığını doğrulayan Korkmaz Karaca, “Ama benzinini falan kendim kullandım, kendim harcıyorum” dedi.

Mafya lideri Sedat Peker, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi ve AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Korkmaz Karaca’nın bir süre, yurt dışında kara para aklamaktan tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz’ın hediye ettiği Audi A8 marka aracı kullandığını öne sürmüştü.

Peker, Karaca’nın “olaylar karışınca” aracı Sezgin Baran Korkmaz’ın Sancaktepe’deki Biofarma isimli ilaç fabrikasına yollayıp bıraktığını iddia etmişti.

Korkmaz Karaca araba iddiasını doğruladı

Saygı Öztürk, KRT TV’de katıldığı canlı yayında Korkmaz Karaca ile yaptığı konuşmayı aktardı.

Öztürk, Karaca’nın Sezgin Baran Korkmaz’dan aldığı aracı 2-3 ay kullandığını kabul ettiğini söyledi. Öztürk, Karaca’nın “Ama benzinini falan kendim harcıyorum” dediğini aktardı.

Karaca’nın iddiasına göre iki aracından biri İstanbul kaza yapmış ve kullanılamaz hale gelmiş. Bu araç tamirdeyken Sezgin Baran Korkmaz’dan aldığı aracı kullanmış.e

Saygı Öztürk’ün sözleri

Öztürk’ün yayında dile getirdikleri şöyle:

“(Sezgin Baran Korkmaz’ın araç tahsis ettiği iddiasını) Tabii ki doğruluyor. ‘Ben onların araç kiraladığı şirketin, Sezgin Baran’a verdiği aracı aldım kullandım’ diyor. ‘Ama benzinini falan kendim kullandım, kendim harcıyorum’, onu söylüyor. Yaklaşık 2-3 ay kullandığını, o süre içinde bu aracın da arıza yaptığını ve onun tamirini beklediğini söylüyor.”

Sedat Peker ne demişti?

Sedat Peker, danışmanlık adı altında birçok kuruluştan para aldığını söylediği Karaca’nın başta Sütaş firmasının sahibi olmak üzere birçok firmanın da “özel işlerini halledip” rüşvet aldığını öne sürmüştü.

Öte yandan CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır da Korkmaz Karaca’nın çocuklara Sezgin Baran Korkmaz’a teşekkür ettirdiği bir videoyu paylaşmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri