Ana SayfaDünyaKorku filmi Annabelle 3 fragmanı yayınlandı

Korku filmi Annabelle 3 fragmanı yayınlandı

Korku filmleri janrında kendine has bir ün ve yer edinen Annabelle bu kez 3. filmiyle geliyor.  İlk filmi James Wan tarafından 2014 yılında çekilen ve çok kısa bir zamanda kendine has bir korku evreni yaratan Annabelle, Annabelle 3 ile geliyor. İzleyicinin merakla beklediği bu yeni filmin fragmanı da yayınlandı.

Annabelle , ilki 2013 yılında çekilen The Conjuring evrenine ait bir karakterdi. Ancak filmde o kadar güçlü bir his yarattı ki 2014 yılında kendine solo bir kariyer inşa etti. 

Habertürk’ün sinema eleştirmeni Mehmet Açar Annabelle 3 filmi için şunları yazdı:

Annabelle ile ilk kez 2013 tarihli “The Conjuring”de tanıştık. Sinema tarihinin belki de en ürpertici oyuncak bebeklerinden biriydi… Filmin “gizli yıldızı” olduğu için 2014’te kendi adını taşıyan solo filmle karşımıza gelmesi şaşırtıcı olmadı. 
İlk “Annabelle”i seyrettikten sonra eleştiri yazımın başlığını “Chucky’ye kardeş geldi” diye atmıştım… 30 yıldır sürüp giden Chucky serisi kadar başarılı olur mu bilemem ama beş yılda üç film fena bir ortalama değil… 
Daha önemlisi, Annabelle günümüzün popüler kültürüne damgasını vurmuş durumda. Sözgelimi, yaşı tutmayan ve filmlerini henüz seyredemeyen çocuklar arasında bile büyük şöhreti var. 1980’ler ve 90’larda Chucky ve Freddy neyse Annabelle de günümüzde o…
Sinema tarihi, herhangi bir yüze sahip bütün cansız nesnelerin bağlamına göre çok korkutucu olabileceğine dair örneklerle doludur… Masum, zararsız bir yüz karanlıkta ürpertici olabilir. Dolayısıyla çok yeni bir fikir değil… Ama Annabelle’in kendine göre farklılıkları var.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz