Ana SayfaDünyaKoronavirüs aşısı ne zaman çıkacak? Rusya Devlet Başkanı Putin açıkladı

Koronavirüs aşısı ne zaman çıkacak? Rusya Devlet Başkanı Putin açıkladı

Koronavirüs aşısı ne zaman çıkacak? Rusya Devlet Başkanı Putin merak uyandıran soruya yanıt olabilecek açıklamalar yaptı.

Dünya aylardır koronavirüs aşısı ne zaman çıkacak sorusunun yanıtını merak ediyor. Yüzbinlerce insanı öldüren korkunç salgının tedavisi için geliştirmeler sürerken Rusya’dan aşı için açıklama geldi. Eylül ayında dünyayı yeni bir aşı bekliyor.

usya lideri Vladamir Putin, devlet televizyonu Rossiya-24’te koronavirüs aşısıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Putin, ikinci koronavirüs (Kovid-19) aşının gelecek ay hazır olacağını belirtti. Putin, “Eylül ayında yeni bir aşımız olacak. Preparat eylülde hazırlanmış olacak, bunun üstünde Novosibirsk’teki Vektor enstitüsü çalışıyor” açıklamasını yaptı.

Putin’den aşı açıklaması

Rusya lideri, ülkesinin ürettiği ilk Kovid-19 aşısı Sputnik V (Gam-KOVİD-Vak) için ise, söz konusu aşının tamamen uluslararası uygulamalara ve Rusya yasalarına uygun bir biçimde onaylandığını söyledi.

İlk aşıyı Putin’in kızı olmuştu

Putin, Sputnik V aşısının klinik test aşamalarına kızının kendi isteğiyle katıldığını da anlattı. Daha önce açıkladığı gibi aşı uygulanmasının ardından kızının ateşinin 38,4 dereceye kadar çıktığını, ikinci günse 37 dereceye indiğini söyledi.

Aşının 21 gün sonra yapılan ikinci dozunun uygulanmasından sonra da kızının ateşinde biraz yükselme olduğunu belirten Rusya lideri şöyle devam etti: “Her şey yolunda. Daha biraz önce onunla telefonda konuştum. Tanrıya şükür kendini iyi hissediyor.”

Rusya Devlet Başkanı, aşı uygulamasının ardından kızının vücudunda yeni tip koronavirüse karşı antikor oluştuğunu da kaydetti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,698TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri