Ana SayfaTürkiyeKötülük çiçekleri ya da Pelikan'ın Babacan ile mücadele stratejisi

Kötülük çiçekleri ya da Pelikan’ın Babacan ile mücadele stratejisi

Murat Ağırel’in bir röportajında Pelikan’ın ilk 5 isminden biri dediği Ersoy Dede, Ali Babacan’ın hedef aldığı tweet ile gündemde. Belli ki kötülük Ersoy Dede’nin tam yüreğine yerleşmiş ve orada gittikçe büyüyor. Ve artık kötülüğü bizzat istemiş, kendine çağırmış onun gibi biri için biz ancak acıma ve korku duyabiliriz. Yapabilecekleri, göze alabilecekleri günahlar ve kötülükler için.

Bir insan ne kadar kendini rezil edebilir sorusunun yürüyen kanıtı olan Ersoy Dede, Ali Babacan’ın fotoğrafıyla dalga geçerken aslında kendi kötülüğünün sınırları konusunda fikir vermiş oldu.

Babacan bugün farklı ülkelerden üniversite öğrencileriyle bir araya gelerek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ersoy Dede belki de Hollandalı Escher’in birbirini çizen ellerine atıfta bulunmak istedi ve Ali Babacan ile şu şekilde dalga geçti.

Ersoy Dede’nin benliğine işlemiş kötülük fikri bugün yeni bir şeyi daha kanıtladı. Onun kötülüğü Erdoğan karşıtlarına karşı sergilenecek türden bir durum değil. Pelikancıların benliğine işlemiş bir tutum.

Erdoğan karşıtlarına karşı kötü olmak onları bazı toplumsal etkilerden azat edebilir, dokunulmaz kılabilir sanıyorlar. Ancak bu büyük bir yanılgı. Her biri yaptığı kötülüklerden sorumlu olacak.

Kötülüğü bilerek, isteyerek seçmek, Davutoğlu’na, Babacan’a ya da millete yapılan her türlü kötülükten sorumluluk taşıyacakları anlamına gelir. Çünkü onlar bir kötülüğün içine itilmediler. Kötü olmayı bizzat istediler, kötülüğü adeta çağırdılar.

Erdoğan gibi zamanında bir davaya sahip olmuş birine arka çıkmak Ersoy Dede gibilerine amaçları uğruna korkunç kötülükler yapma hakkını vermez.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri