Ana SayfaTürkiyeKübra Par bile şaştı kaldı! Fehmi Koru'ya göre Babacan'ın yeni partisi AK...

Kübra Par bile şaştı kaldı! Fehmi Koru’ya göre Babacan’ın yeni partisi AK Parti ile ittifak kurmaya geliyor

Fehmi Koru, Ali Babacan önderliğinde kurulacak yeni partinin AK Parti ile ittifak kurabileceğin söyleyince Kübra Par, “Çok enteresan bir şey söylediniz. Bu yeni kurulacak parti açısından bir çelişki değil mi?” diye sordu. Fehmi Koru ise, “AK Parti’ye muhalefet ederek, Tayyip Erdoğan’ı hedef alarak bir siyasi çizgi izleyeceklerse buna ihtiyaç yok Türkiye’de” diye konuştu.

Davutoğlu’nun sözlerini bir kez daha çarpıttı

Fehmi Koru ayrıca Ahmet Davutoğlu’nun Sakarya’daki sözlerini bir kez daha çarpıtmaya çalıştı. Koru Davutoğlu’nun Sakarya konuşması için “Defter açmak, insan yüzüne bakamamak gibi talihsiz açıklamaları oldu. Sonra kendisi de ‘Ben böyle demek istememiştim’ dedi. MHP’yi kastettiğini söyleyerek o dosyayı kapatmak istedi” şeklinde konuştu.

Davutoğlu Sakarya’da “Terör defteri açılırsa bazıları insan yüzüne bakamaz” diyerek doğrudan MHP lideri Devlet Bahçeli’yi kastetti ancak Fehmi bir algı operasyonuna kalkışarak Davutoğlu’nun sözlerini ve hedefini çarpışmaya çalıştı.

Bu konuşmasından dakikalar sonraysa Davutoğlu’nun yaptığını iddia ettiği şeyi kendisi canlı yayında bizzat yaptı. 

Kübra Par’ın Habertürk ekranlarında yayınlanan Açık ve Net programında bu kez konuk gazeteci Fehmi Koru’ydu. Ahmet Davutoğlu’na Sakarya konuşması nedeniyle ithamlarda bulunduğu şeyleri kendisi bizzat yaptı.

Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan’ın neden ortak hareket etmediği uzun süredir tartışılan bir meseleydi. Kübra Par bu soruyu Fehmi Koru’ya “Davutoğlu’nu istemeyen kişi Abdullah Gül mü?” diyerek sordu.

Fehmi Koru: Belki Abdullah Gül ile Ahmet Davutoğlu arasında kişisel bir hikaye söz konusu olabilir. Davutoğlu’nu danışman olarak iktidarın yanına getiren Abdullah Gül. Kendisine danışman olarak aldı. Hep birlikte hareket ettiler. Dışişleri Bakanı olmasında da birincil etki Gül’dü. Abdullah Gül’ün tavsiyesiyle Ahmet Davutoğlu getirildi. Dolayısıyla kendisiyle bu kadar ünsiyeti olması gereken bir ismin kalkıp Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığını bırakacağı dönemde partinin kongresinin bir gün öncesine alınması konusunda çaba göstermesi ve kendisinin adaylığıyla ortaya çıkması buna ek olarak da kongrede yaptığı konuşmada bir tek cümlesinde bile Abdullah Gül’ün adının anmaması herhalde Gül’de biz iz bırakmış olabilir. Ben olsam kırgın ve kızgın olurum.

Kübra Par: Harekete ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan da tonunu giderek sertleştirdiği açıklamalar yapıyor. Cumhurbaşkanı sırtımızdan hançerlendik dedi. Siyasi hırsları, ihtirasları uğruna AK Parti’ye zarar vermek isteyenlerin sonu hep hüsran olmuştur dedi. Yeni parti meydanlara çıktığındı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a direkt cevap verecekler midir?

Fehmi Koru: O sözlerin Erdoğan’a da zararı olur

Fehmi Koru: Cevap vermeyeceklerdir. Şimdi vermedikleri gibi o zaman da vermeyeceklerdir. Bence Tayyip Erdoğan’ın şu sıralarda oturup bu söylemleri üzerinde fazlaca düşünmesi gereken bir ortamdayız. Netice itibariyle tanımadığı insanlar değil. Onlardan bu sözlerle bahsettiği zaman kendisine de dönük zararlar söz konusu olabilir. Baktığınızda Ali Babacan dediğiniz kişi bütün AK Parti hükümetlerinde 13 yıl boyunca en üst düzey görevler üstlenmiş, ekonominin sorumluluğunu sırtında taşımış bir isim. Ona bu görevleri Tayyip Erdoğan verdi. O sözler pek Ali Babacan’a oturmuyor. Eğer Abdullah Gül kastediliyorsa Gül bu hareketin en başından itibaren varolan bir isim. Toplumda karşılığı olan bir isim. Ona gidecek olan bu sözlerin neticede söyleyene de zararı olur.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz