Ana SayfaTürkiyeKudüs için toplanıyoruz gençler! Hilal Kaplan yok. Ersoy Dede yok. Kurtuluş Tayiz...

Kudüs için toplanıyoruz gençler! Hilal Kaplan yok. Ersoy Dede yok. Kurtuluş Tayiz yok. Turgay Güler yok. Salih Tuna yok…

Saadet Partisi önderliğinde bugün milyonlar Kudüs için Yenikapı’da bir araya geldi. Bugün siyaset yoktu çünkü Kudüs vardı. Bugün ayrı-gayrı yoktu çünkü Kudüs vardı. Ancak bu tarihi günü Pelikancılar yok saymaya çalıştı. Dahası Ersoy Dede gibi isimler günün anlamıyla dalga geçmeyi tercih etti.

Türkiye Kudüs için ayaklandı

İsrail’in temel kanunları, Kudüs’ü İsrail’in “bölünmez başkenti” olarak kabul ediyor. Uluslararası arena ise söz konusu işgali kabul etmeyip, Doğu Kudüs’ü, İsrail işgali altında olan Filistin sınırı olarak tanımlıyor. Uluslararası arena; Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul etmiyor ve bu sebeple de Kudüs’te hiçbir ülkenin elçiliği bulunmuyor. 

Trump’ın, geçen günlerde, İsrail’i garanti altına alıp Filistin davasını tarihe gömecek şekilde danışmanı ve damadı Jared Kushner’e hazırlattığı “Yüzyılın Anlaşması” da Filistin’in çıkarlarına aykırılık teşkil ediyor. Trump, daha önce de Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmişti.

Öte yandan, Saadet Partisi de, “Yüzyılın Anlaşması”na tepki için, 60 sivil toplum kuruluşunun desteğiyle yarın “Büyük Kudüs Mitingi” düzenledi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri