Ana SayfaTürkiyeKültür ve Turizm İl Müdürü'nün tacizine uğradığını söyleyen kanser hastası kadına dava...

Kültür ve Turizm İl Müdürü'nün tacizine uğradığını söyleyen kanser hastası kadına dava açıldı

Çalıştığı kurumun müdürü tarafından tacize uğradığını dile getiren kanser hastası Olcay Senem hakkında dava açıldığı öğrenildi.

Kars Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünde çalışan Olcay Senem, kurum müdürü Hakan Doğanay tarafından taciz, hakaret ve mobbinge maruz kaldığını iddia etmiş ancak Doğanay bu iddiaları reddetmişti. 4 yıldır kanser tedavisi gören Senem, hijyenik olmayan koşullarda çalışmak zorunda bırakıldığını ve son gelişmelerin ardından işten çıkarılacağını halktv’ye anlatmıştı.

Kars’ta Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünde çalışan Olcay Senem’in kendisinin taciz, hakaret ve mobbinge maruz kaldığı iddialarıyla suçladığı kurum müdürü Hakan Doğanay, kanser hastası Olcay Senem’den “iftira” attığı gerekçesiyle şikâyetçi oldu.

Senem’in “sürülmeyi kendi istediğini” ve “iftira attığını” iddia eden Kars Kültür ve Turizm İl Müdürü Hakan Doğanay, bu suçlamalarla Senem’e dava açtı. Savcılığa ifade veren Senem, “Olaya ilişkin tanıklarım var ancak işten çıkarılmaları korkusuyla kimsenin ismini vermek istemiyorum” dedi.

Geçtiğimiz hafta Senem, halktv.com.tr’ye konuşmasının ardından Bakanlık ile iletişime geçen kurum müdürünün kendisini işten çıkaracağını söylediğini iddia etti. Yaptığımız haber nedeniyle söz hakkı doğan kurum müdürü Hakan Doğanay’ın bir tanıdığı bize ulaştı ancak kurum müdürünün konuyla ilgili şu an konuşmak istemediğini, adli sürecin sonunda açıklama yapacağını belirtti.

Hakan Doğanay, geçtiğimiz haftalarda Twitter’dan bir mesaj paylaşmış ve iddiaları “asılsız” olarak nitelendirmişti. Doğanay, iddiaların kendisini yıpratmak ve Senem’in şahsi çıkarları doğrultusunda kurumu kullanmak istemesi amaçlı ortaya atıldığını öne sürdü.

Senem’in ifadesi şöyle:

Üzerime atılı suçlamayı anladım, ben yaklaşık 4 yıldır kanser hastalığı nedeniyle tedavi görmekteyim. Hakan Doğanay kurum müdürümüz olur. Kendisi ile dönem dönem sorunlarımız olmuştur. Ancak hastalığımdan dolayı kendisine yerimin değişikliğiyle alakalı herhangi bir talepte bulunmadım. Yaşamış olduğum huzursuzluk sebebiyle ve kurum müdürümüz Hakan Doğanay’ın beni taciz etmesi, beni kendisine özel kalem alarak her odaya girdiğimde beni öpmeye çalışmıştır. Ben bu durumu ilk olarak arkadaşlarıma anlattım, daha sonra avukatlardan bilgi almaya çalıştım. Ancak avukatlar bana elimde herhangi bir delil olmadığı zaman bunun asılsız iftira olabileceğini söyledi. Ben de bunun üzerine CİMER aracılığıyla şikayette bulunmak istedim. Şikayetlerimden sonra Hakan Doğanay tarafından ilk olarak Kültür Varlıklarına daha sonra ise Müze Müdürlüğüne görevlendirildim. Şikayetlerim neticesinde bakanlık tarafından müfettiş gönderilmiş ve incelemelerde bulunulmuştur. Kanser tedavisi için Ankara’ya gittim. Tedavi görürken hakkımda asılsız iftiralar artınca ve Ankara’da olmak münasebetiyle TV kanalına açıklamalarda bulunma gereği duydu. Bu açıklamalarımda tacize uğradığımı, hasta olduğum için beni hijyenik olmayan ortamlara göndermeleri, maaşımın yatmaması gibi konularda açıklama yapma gereği duydum.

Valilik Twitter hesabına yorum yapmamın sebebi ise daha önceden bu konuları konuşmak istememiştim ancak vali yardımcıları tarafından görüşme talebim reddedildiği için sesimi bu şekilde duyurmak istedim. Yapmış olduğum bu yorumdan sorna müze müdürlüğüne görevlendirildim.

Olaya ilişkin kurumumuzda tanıklarım vardır ancak işten çıkarılma korkusuyla kimsenin ismini vermek istemiyorum.

Ben Hakan Doğanay’a herhangi bir tehdit, hakaret ve kişilik haklarına saygısızlık yapacak bir şey söylemedim, böyle bir davranışta da bulunmadım. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri