Ana SayfaTürkiyeKumar oynarken yakalanan AK Partili vekil, Akit muhabirlerini odaya kapatıp!..

Kumar oynarken yakalanan AK Partili vekil, Akit muhabirlerini odaya kapatıp!..

Kastamonu Öğretmenevi’nde kumar oynarken yakalanan AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Akit muhabirlerine suç üstü yakalanınca yanındaki Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, bir grup bürokrat ve bir koruma ordusuyla beraber iki basın emekçisine onlarca kişiyle birlikte saldırdı.

Devletin kurumunu kumarhaneye çevirmişler

Türkiye’de kumarhaneler 21 Aralık 1996 tarihinde kapatılmıştı. Kaldı ki o dönemde dahi özel izne ve ruhsata tabi olan ve özel izinli yerler dışında oynatılması yasak olan kumar ağır cezalara tabiydi. Kumarhane ruhsatı olmayan üstelik de devletin saygın bir kurumu olan Öğretmenevini kumarhaneye çeviren milletvekili ve iktidar partisinin il başkanı böylelikle yasayı iki kez delmiş oldular

Suç üstü basılınca…

AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü’yü ve İl Başkanı Doğan Ünlü’yü kumar oynarken yakalayan Yeni Akit Gazetesi muhabirleri Mehmet Özmen ve Taha Emre Özdemir önce bir odaya kapatıldı. İçlerinde korumalar, bürokratlar ve bir grup partilinin de olduğu yaklaşık 20 kişilik ekip iki muhabiri saatlerce dövdü.

Milletvekili ve İl Başkanı adeta birer suç makinesine dönüştü

Hem kumar oynarken yakalanan, hem basın emekçilerini darp eden hem de basın emekçisinin telefonlarını gasp eden AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü ve Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü ve beraberindeki ekip yaklaşık bir saat içinde dört ayrı suç işledi. Önce kumar oynarken yakalanan grup, ardından basın emekçilerini öldüresiye dövdü ve ardından görüntülerin çekildiği telefonu gasp etti.

Terbiyesini de bozdu: Sen benim haberimi nasıl yaparsın lan …… ……

Kumar oynarken yakalanan ardından basın emekçilerini darp ettikten sonra telefonlarını gasp eden AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, basın emekçilerine yumruklar ve tekmelerle bizzat saldırırken, küfür etmekten de geri durmadı. İki basın emekçisinin ifadesine göre galiz küfürler eden Köylü, ağza alınmayacak küfürler etti.

Muhabirler şikayetçi oldu

AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü ve AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü’nün saldırısından sonra darp raporu alan Yeni Akit muhabirleri ardından emniyete götürülerek şikayetçi oldular.

Hayati tehlikeleri yok

AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü ve AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü’nün saldırdığı Yeni Akit muhabirleri hastaneye kaldırıldı. Tedavileri yapılan iki muhabir ancak saatler sonra taburcu edilebildiler.

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tutumu merak konusu

Faiz, kumar, sigara, içki, haram-helal gibi konularda son derece hassas olduğu bilinen AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü ve AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü hakkında nasıl bir tavır takınacağı merak konusu olurken sosyal medyada, Erdoğan’ın bu gibi konularda çok hassas olduğu için İl Başkanı ve Milletvekilinin istifasını isteyeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz