Ana SayfaTürkiyeKur artıyor, dolar fırlıyor! Peki Serhat Albayrakçılar neden zil takıp oynuyor

Kur artıyor, dolar fırlıyor! Peki Serhat Albayrakçılar neden zil takıp oynuyor

Dün olduğu gibi bugün de şaşırtmadılar. Serhat Albayrakçılar Erdoğan’ın yanında devlet adamı vasfına sahip kim varsa hepsine ateş ediyor. Ve unutturulmaya çalışılsa da Berat Albayrak dönemi iyi bir sermayenin kötü bir ekonomist tarafından çarçur edilmesinin hikayesidir.

Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Tümen, Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Dr. Uğur Namık Küçük ve Para Politikası Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Yavaş bir gece yarısı kararıyla görevden alındı. Türk ekonomisini daha da yıpratan bu karara Serhat Albayrakçılardan ilginç bir tepki geldi. Pelikancıların merkez üssü olarak görülen Sabah gazetesinden yazar Dilek Güngör, görevden almalar için “Birilerinin hesabı tutmadı, ava giden avlanır” yorumunda bulundu.

 

Eski Hazine Bakanı Serhat Albayrak’ın ekibi büyüme için enflasyonu göze alalım cari açığı azaltmak için de değersiz Türk lirasına göz yumalım gibi güncel finans teorisinde karşılığı olmayan fikirlere kapılmış çılgınlardı. 

Köklü bir mirasın arasına gizlenmiş sinsiler olarak tanımlanabilecek Pelikan tayfası, Merkez Bankası’ndaki görevden almalar için deyim yerindeyse zil takıp oynadılar.

Görevden almaların yüksek kur artışına neden olduğu hatırlanırsa, Dilek Güngör ve Sabah ekibinin neden bu duruma sevindikleri kafalarda büyük soru işaretleri yarattı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri