Ana SayfaTürkiyeDemirtaş ve Sırrı Süreyya Önder neden Davutoğlu'na saldırıyor? Cuma İçten gerçeğin perde...

Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder neden Davutoğlu'na saldırıyor? Cuma İçten gerçeğin perde arkasını açıkladı

Terör örgütlerinin uzantıları ve Paralelciler Davutoğlu’nun Kürt meselesini çözüme kavuşturacağı bir anda saldırıya geçtiler. Kürt meselesine insanlık onurunu merkeze alarak en etkin yaklaşan siyasetçinin Ahmet Davutoğlu olduğunu vurgulayan Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Cuma İçten, Kürt meselesini çözüme kavuşturmaya en yakın ismin Davutoğlu olduğu belirtti.

Ahmet Davutoğlu’nun Kürt meselesine yaklaşımının devletin içine çökmüş paralelci yapıları rahatsız ettiğini vurgulayan Cuma İçten, “Bu rahatsızlık sadece devlet içindeki paralel yapılarda değil onlarla iş tutmuş terör örgütleri ve onların siyasal uzantılarında da vardı” dedi.

Cuma İçten: Davutoğlu HDP’yi ziyaret eden tek siyasetçiydi

Cuma İçten ayrıca Davutoğlu’nun siyasette tansiyonun en yüksek olduğu dönemde HDP Genel Merkezi’ne giden tek siyasetçi olduğunun da altını çizdi.

HDP’nin üst yönetiminin Kürt siyasetini çukura hapsettiğini belirten Cuma İçten, “HDP’nin üst düzey yöneticileri Kürtleri mahallelere hapsederek yüzlerce insanımızın ölümüne sebep oldu” diye konuştu.

Demirtaş ve Sırrı neden rahatsız oldu?

Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder’in eleştirilerine de değinen Cuma İçten, “Davutoğlu onlardan başka siyasi aktörleri de muhatap aldı. Bundan rahatsızlık duydular. Söz birliği etmişçesine Sayın Davutoğlu’na saldırıya geçtiler” ifadelerini kullandı.

İşte Kürt siyasetini en yakından bilen isimlerden biri olan Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Cuma İçten’in o tweetleri…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz