Ana SayfaMagazinKürtçe konuşan kadını yayından aldı: Burası Türkiye olmaz öyle şey

Kürtçe konuşan kadını yayından aldı: Burası Türkiye olmaz öyle şey

Didem Arslan Yılmaz Show TV'de programına telefonla bağlanan kadını Kürtçe konuşmaya başlayınca yayından aldı.

Didem Arslan Yılmaz Show TV’de programına telefonla bağlanan kadını Kürtçe konuşmaya başlayınca yayından aldı.

Didem Arlan’ın kadın konuğunu yayındak altındak sonra sarf ettiği “Burası Türkiye Cumhuriyeti, olmaz öyle şey”  şeklindeki sözler tepki çekti.

Show TV ekranlarında program yapan gazeteci Didem Arslan Yılmaz, programa konuk olan Türkan Taşçı isimli kadının Kürtçe konuşmasına tepki göstererek yayından aldı. Yılmaz’ın Kürtçe konuşan kişiyi yayından alırken “Burası Türkiye Cumhuriyeti, olmaz öyle şey” ifadelerini kullanması büyük tepki çekti. Ünlü sunucu tepkiler sonrası sessizliğini bozdu.

Sosyal medya hesabından eleştirilere yanıt veren Didem Arslan Yılmaz’ın açıklaması şu şekilde:

1-Dünkü yayınımıza, Urfa’dan gelen Hayriye Taşcı, “babası benden 4 aylık bebeğimi kaçırıyor, bana yardım edin” diyerek, ablası Ayfer Taşcı ile birlikte programımıza katıldı. Kızlar aileleri tarafından tehdit aldıklarını söyleyip, öldürülmekten korkuyorlardı.

2- Yayın devam ederken kızların Halası Türkan hanım yayına bağlanmak istedi. Yeğenleriyle şakır şakır Türkçe konuştu, önce kızlara Türkçe hakaretler etti. Sonra da aniden kızlarla Kürtçe konuşmak istediğini söyledi.
3- Hala Türkan hanım, benim ve seyircimin kızlarla konuşmasını anlamamızı istemedi. Yeğenleriyle Kürtçe konuşarak, konuşulanları gizlemek istedi. Halanın bizden önceden tercüman talebi de olmadı.
4-Türkan hanımı, Kürt olduğu için yayından aldırmadım. Yeğenlerine hakaret ve küfürler ettiği için yayından aldım. Öyle olsa yeğenlerini yayına konuk etmezdim.

5- Kürtçeye bir tepkim olamaz. Yayında doğu dili diye hiçbir ifadem de yok….
6- Hala Türkan hanım, Arapça da konuşmak isteseydi, İngilizce de konuşmak isteseydi, aynı tepkiyi gösterirdim. Çünkü, onun ne söylediğini bilmemiz gerekiyordu, kızların can güvenliğinden endişe ediyordum.
7- Sivaslı bir ailenin kızıyım. Memleketimin doğusu batısı kuzeyi ve güneyi ile ilgili ayrım yaptığımı iddia etmek, hele etnik ayrım yaptığımı söylemek tamamen gülünç.
8- Yayının sadece 10 saniyesini servis edip sanki ortada bir siyasi tartışma varmış gibi linç başlatanların amacı “ülkenin fay hatlarını kaşımak”

Not: Bu arada Kürtçe konuşanlarla hiçbir sorunum yok, incinen vatandaşlarımızdan özür dilerim.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri