Ana SayfaTürkiyeKurtulmak mümkün değil! Rasim Ozan Kütahyalı medyaya geri döndü

Kurtulmak mümkün değil! Rasim Ozan Kütahyalı medyaya geri döndü

Boşnaklar hakkındaki hakaretamiz sözleri nedeniyle hakkında dava açılan ve medyadaki yorumculuk işini kaybeden Rasim Ozan Kütahyalı yeniden köşe yazarlığına başladı. Belden aşağı hakareti nedeniyle 10 ay hapis cezası alan Rasim Ozan Kütahyalı, Güneş’te yazarlığa başladı.

Rasim Ozan Kütahyalı, Gökçeklerin kanalı Beyaz TV’de yayınlanan “Beyaz Futbol” programında “Kusturmalı Boşnak Saksosu” diyerek Boşnaklara ırkçı ve belden aşağı hakarette bulunmuştu. Rasim Ozan Kütahyalı’nın hakareti sonrasında Boşnaklar protesto gösterileri yapmış ve Kütahyalı hakkında suç duyurularında bulunmuştu.

Bunun üzerine hükümete yakın Sabah gazetesi dahi Rasim Ozan Kütahyalı’nın yazılarına son verirken, Beyaz TV de Kütahyalı’yı programdan çıkardı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve hükümet yetkililerinden de Kütahyalı’ya tepkiler gelmişti.

Boşnaklara hakareti nedeniyle, Rasim Ozan Kütahyalı İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanmıştı. Mahkeme, Kütahyalı’ya “halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçundan 10 ay hapis cezası vermiş ve iyi hal indirimi de uygulamamıştı. Duruşmalara katılmayan sanık Rasim Ozan Kütahyalı için de davanın avukatları, Boşnak halkına olduğu gibi Türk adaletine de saygısının olmadığını söylemişlerdi.

Rasim Ozan Kütahyalı’nın ilk yazısı bugün Türk Medya bünyesindeki Güneş’in sitesinde yayımlandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri