Ana SayfaTürkiyeKYK’dan büyük atılım

KYK’dan büyük atılım

Erzurum’da Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilere yönelik sosyal faaliyetler düzenlendi. Gençlik ve Spor bakanlığı desteğiyle yapılan konferansa yurt görevlileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Erzurum Kredi ve Yurtlar Kurumu yurt bünyesindeki öğrencilere konferanslar tertiplendi.Yurt bünyesinde öğrencilerin gelişimi açısından bağlama, Gitar ve Kuran kursu gibi birçok kurs açıldı. Açılan birçok sanat kursunun yanı sıra öğrencilere farklı farklı konularda konferanslar yapıldı.

Erzurum Nene Hatun Kültür Merkezinde yapılan” İstiklal Kahramanları, Tarihin Dilinden Müziğin Teline” adlı konferansa Erzurum civarındaki tüm KYK yurtlarından katılım oldu. Özel servislerle Horasan, Pasinler gibi ilçelerden gelen öğrencilerin konferansa katılması sağlandı. Öğrencilerin yoğun rağbet gösterdiği konferansa konuşmacı olarak; Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu,sanatçı, Volkan Arslan katıldı. Yaklaşık üç saat süren gösteriye 600 kişi katılım gösterdi. Yapılan etkinlik öncesi protokol koltuğuna öğrencilerin oturmasıyla salonda kargaşa çıktı. Konuşmacı Ebubekir Sofuoğlu’nun salona gelmesiyle tartışma son buldu.

Birlik ve beraberlikten, yakın tarihten bahseden Dr. Sofuoğlu,“Asırlardır bu topraklar bizim nasıl başkasının olabilir, Kürdiyle Türküyle uyan ey Anadolu’m” dedi. . Dr. Ebubekir Sofuoğlu, bütün İslam ilkelerinin birleşmesi gerektiğini belirtti. Konferansa katılan Eğitim Fakültesinde matematik öğretmenliği okuyan; Mustafa Pala, yurt bünyesinde yapılan sosyal faaliyetlerin gurur verici olduğunu vurguladı. Pala,” Kredi ve Yurtlar Kurumunun düzenlediği bu faaliyetler, biz öğrencilerin boş zamanlarını dolduruyor öte yandan kişisel gelişimimiz için kaçmaz bir fırsat” dedi. KYK Ömer Nasuhi Bilmen yurt müdürü Cevdet Ercan, “ Devlet öğrencilere; güvenlik, barınma, iyi bir eğitim, yemek veriyor ama gönüllü öğrenciler haricinde kimseyi bu etkinliklere getiremiyoruz” diye sitem etti. Program sonrasında konuşmacı; Prof.Dr. Ebubekir Sofuoğlu ve sanatçı, Volkan Arslan öğrencilerle fotoğraf çekildi, Ebubekir Sofuoğlu, salonu dolduran kalabalığa teşekkür etti.

VOLKAN ASLAN_ ÖZEL HABER

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz