Ana SayfaTeknolojiLG şeffaf ve katlanabilir bir telefon üzerinde çalışıyor

LG şeffaf ve katlanabilir bir telefon üzerinde çalışıyor

LG Şeffaf ve Katlanabilir bir telefon modeli üzerinde çalışıyor. Katlanabilir telefonlar nihayet başarılı oldu. Samsung Galaxy Fold insanların beğenisine sunuldu. LG ise sadece katlanabilir bir cihazın patentini almadı. Aynı zamanda şeffaf ve sade bir cihazın Arge çalışmasına girişti.

LetsGoDigital LG’nin patentini ifşa etti

9 Nisan’da yayınlanan ve LetsGoDigital tarafından ifşa edilen patent, iki şeffaf ekranlı bir cihazın ortasında kıvrımlı bir ekranı olduğunu söylüyor. Kitap gibi açılan ve kapatılan bir özelliğe sahip Galaxy Fold açıldığında bir tablete dönüşüyordu.

Şeffaf çift ekranlı bir model

Galaxy Fold şeffaf çift ekranlı bir telefon modeli olduğundan telefonunun iki tarafından da etkileşime geçebilirsiniz. İki ekranda istenildiği takdirde aynı içeriği görüntüleyebilir veya birinde film seyrederken diğerinde maillerinizi okuyabilir ve farklı uygulamalar açabilirsiniz.

LG’de saydamlık seviyesi telefonun tutma biçiminize göre değişiyor. LG’nin saydamlık seviyesi telefonu tutma şeklinize göre değişebilir. Eğer telefonu öne eğerek tutarsanız az bir saydamlık elde edersiniz. Fakat telefonu daha yükseğe ve dik olarak tutarsanız o zaman daha fazla saydamlık elde edersiniz.

LG şeffaf ve katlanabilir bir telefon üzerinde çalışıyor

Kızıl ötesi bir lazer sensörüyle geliyor

Yenilikçi bir fikir getiren bu telefon modelinde LG kamera konusunda da bir devrim yaratacak gibi görünüyor. Telefonun arkasında tek bir mercek ve etrafında birden fazla mercek bulunuyor. Derinlik algılamaya yarayan bu mercekler nesneleri 3D formatında görebileceğimiz bir lazer sensörüyle geliyor.

Yine de fazla sevinmeyin. Çünkü bu özellikteki bir cihazın piyasaya sürülmesinin önünde uzun bir süreç olduğunu görüyoruz. LG’nin şu an bu konuda bir rakibi bulunmasa da zamanla diğer telefonlar da bir adım atacaklardır. Örneğin Sony firması şeffaf ve katlanabilir bir telefon modelinin bir patentini aldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz